وزارت داخله فهرستی از افراد زیر تعقیب را نشر کرد

- ۰۷ دلو ۱۳۹۸

وزارت داخله فهرستی از نام‌های ۱۸ نفری منتشر کرده که در کابل زیر تعقیب پولیس کابل قرار دارند و از شهروندان خواسته در گرفتاری آن با پولیس همکاری کنند.
مسوولان وزارت داخله بعد از ظهر دیروز در صفحۀ فیسبوک خود نوشته اند: «افرادی‌که در ذیل از آنان نام برده شده در قضایای گونه‌گون جرمی به‌ویژه قتل، چپاول‌گری، ره‌زنی و اخلال امن و نظم عامه در کابل نقش کلیدی داشته و تحت پیگرد جدی نیروهای پولیس ملی قرار دارند.»
وزارت داخله در شرح این فهرست گفته که از هموطنان گرامی صمیمانه تقاضا می‌کند تا در حصۀ ردیابی و بازداشت این متهمین فراری، با پولیس همکاری کرده و نقش خود را در تامین امنیت کابل ادا کنند.
صبرالله، رئوف، شاه آغا مشهور به رییس شاه آغا، شیرالله، نقیب مشهور به نقیب ده دانا، امید مشهور به امید تکانه، حسیب مشهور به حسیب سرکه، سمیر، فیصل، سیف‌الدین، متین مشهور به متین گذرگاه، حامد مشهور به حامد غندو، رییس آشنا، رییس حسام، مسعود، شهاب و حمیدالله افرادی اند که نام شان در این فهرست ذکر شده است.
وزارت داخله گفته که این افراد به داشتن سلاح غیر قانونی، قتل، دزدی، چپاول‌گری و زورگویی متهم‌اند.
پیش از این نیز وزارت داخله فهرستی از افراد زیر تعقیب را منتشر کرده که گفته می شود اطلاعاتی که از سوی شهروندان در اختیار پولیس قرار گرفته، برای بازداشت آنان موثر بوده است.
این در حالی است که پولیس کابل اخیراً کمپاین گسترده‌ای را در زمینه بازداشت مجرمان جنایی در پایتخت راه‌اندازی کرده است.
پیش از این شهروندان کابل از گسترش جرایم جنایی در پایتخت شکایت داشته و در برخی موارد پولیس را متهم به همکاری با مجرمان و عدم مسوولیت‌پذیری کرده‌اند.

mandegar

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.