مربی تخنیکی تیم ملی فوتبال: بازیکنان بهتری را در تیم ملی جذب می‎کنیم

- ۲۰ حوت ۱۳۹۱

مربی تخنیکی تیم ملی فوتبال افغانستان، برای جذب بازیکنان بهتر در این تیم از راه‌اندازی کمپ‌های تمرینی جداگانه در کشورهای اروپایی و امریکایی خبر می‌دهد.
تیم ملی فوتبال افغانستان توانست با دو پیروزی و یک تساوی در مسابقات چلنج کپ آسیا به دور نهایی آن جام راه یابد.
علی عسکر لعلی، مربی تخنیکی تیم ملی فوتبال افغانستان به صدای امریکا گفت که تا کنون تیم‌های افغانستان و فلسطین به طور قطعی به دور نهایی راه یافته و باقی مسابقات تا هنوز هم در لاووس جریان دارد.
آقای لعلی می‌گوید تدویر کمپ‌های آموزشی در دوبی به آنان این زمینه را مساعد کرد تا بتوانند بهترین بازیکنان را برای مسابقات انتخاب کنند.
او می‌گوید که در سال روان فرصت داشته اند دو اردوگاه آموزشی را در شهر دوبی راه‌اندازی کرده و از جملۀ ۴۰ ورزشکار که در آن کمپ شرکت داشتند، ۲۳ بهترین آنان را برای اشتراک در مسابقات چلنج کپ انتخاب کنند.
او می‌افزاید که از سوی هم بازیکنان افغان بازی خوبی از خود به نمایش گذاشتند و تیم ملی افغانستان در برابر هر سه تیم شامل در گروه دال، از لحاظ کیفی و کمی برتری داشت.
عدم دستیابی به گول
آنچه در سه مسابقۀ تیم ملی افغانستان بسیار محسوس بود عدم توانمندی خط مهاجمان افغانستان برای حاصل کردن نتیجه‌یی از حملات شان بوده است. در اکثر حملات توپ یا به بدن دروازه بان اصابت می‌کرد و یا هم به فواصل بسیار نزدیک از دروازه به خارج میدان می‌رفت.
آقای لعلی می‌گوید تیم فوتبال افغانستان بالای خط حملۀ خود بسیار حساب کرده بود، اما این سنجش به واقعییت نه نشست.
او می‌گوید که مربیان تیم ملی فوتبال افغانستان بالای بلال آرزو بسیار حساب می‌‌کردند، اما بلال از آماده‌گی روانی کاملی در مقایسه با سال‌های گذشته برخوردار نبود.
آقای لعلی دلیل این عدم آماده‌گی روانی را تبدیلی بلال آرزو از کلپ ورزشی فعلی‌‍اش به یک تیم دیگر در هند عنوان کرده می‌گوید که او بیشتر فکر و ذکرش در خصوص تبدیلی‌اش معطوف شده بود و به همین دلیل حضورش در میدان موثر تمام نشد.

آزمون‌ها و امیدها
اکنون تیم ملی فوتبال افغانستان یک سال در پیش دارد تا برای دور نهایی چلنج کپ آسیا در مالدیف آماده‌گی بگیرد. مربی تخنیکی تیم ملی افغانستان می‌گوید تلاش می‌کنند با راه اندازی کمپ‌های تمرینی در اروپا و امریکا بازیکنان بهتری را برای دور نهایی چلنج کپ انتخاب کنند.
لعلی به این باور است که توانسته اند توجه سرمایه‌گذاران را جلب کرده و چندین سرمایه‌دار افغان نیز ابراز علاقه‌مندی کرده اند تا از تیم ملی فوتبال افغانستان پشتیبانی کنند.
مربی تخنیکی تیم ملی افغانستان می‌گوید که از سوی هم لیگ برتر فرصت دیگری برای جلب توجه سرمایه‌گذاران بوده و بااستفاده از همین فرصت می‌توانند کمپ‌های آموزشی را برای تیم ملی افغانستان ترتیب داده و همآهنگی بهتری میان اعضای تیم ایجاد کنند.
او می‌افزاید تلاش جریان دارد تا از طریق ایجاد ارتباط با موسسات و سازمان‌هایی که در خارج از افغانستان فعالیت دارند، بازیکنان بهتر و بهتری را برای تیم ملی افغانستان انتخاب کنند.
کارشناسان عرصۀ فوتبال همواره به این باور اند که حرفه‌یی شدن فوتبال در افغانستان یگانه راه پیشرفت این ورزش در این کشور بوده و از طریق همین راه کار مسوولان عرصۀ فوتبال قادر خواهند شد تا با تیم‌های مطرح منطقه به رقابت بپردازند.
دور بعدی این مسابقات که در ماه مارچ سال ۲۰۱۴ میلادی در مالدیف برگزار خواهد شد، در آن بر علاوۀ تیم میزبان هفت تیم دیگر از پنج گروه شرکت کننده در مسابقات سال ۲۰۱۳ اشتراک خواهند کرد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.