یک حملۀ انتحاری در قندهار شش کشته برجا گذاشت

۹ سنبله ۱۳۹۲

در حمله یک مهاجم انتحاری در شهر قندهار، دست‎کم شش تن کشته و ۲۲ نفر دیگر زخمی شدند. بیشتر قربانیان غیرنظامیان هستند. روز جمعه نیز، در حمله مشابهی در شمال افغانستان، ولسوال دشت ارچی ولایت کندز کشته شد.
یک مقام شفاخانه قندهار که نخواست نامش گرفته شود، به خبرگزاری آلمان گفت که شماری از افراد پولیس نیز در بین کشته‌ها و زخمی‌ها هستند.
جاوید فیصل، سخنگوی ولایت قندهار روز شنبه (۳۱ آگست / ۹ سنبله) گفت: «مهاجم مردم بی‌گناه را که روبروی شعبه کابل بانک منتظر معاش خود بودند، هدف حمله قرار داد». او گفت که بیشتر قربانیان غیرنظامیان هستند، اما شماری از افراد پولیس نیز در جمع کشته‌ها و زخمی‌ها دیده می‌شوند. فیصل شمار دقیق قربانیان را ذکر نکرد. تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این حمله را برعهده نگرفته است؛ اما شورشیان طالبان اخیراً حملات خود را بر نیروهای خارجی تحت رهبری امریکا در افغانستان افزایش داده اند.
سخنگوی ولایت قندهار در آغاز گفت که مهاجم سوار بر یک موتر بمبگذاری شده بود؛ اما بعداً اذعان داشت که فرد انتحاری پیاده بود. غیر از ساختمان کابل بانک، چندین دکان کوچک و وسایط نقلیه نیز در این حمله صدمه دیده اند.
این درحالی است که روز گذشته، در حمله مشابهی در شمال افغانستان ولسوال «دشت ارچی» و حداقل هفت تن دیگر در ولایت کندز کشته شد. محمد انور جگدلک، والی کندز در مصاحبه با دویچه وله گفت که شیخ صدالدین سعدی، ولسوال دشت ارچی موضع استواری در برابر مخالفین مسلح داشت. جگدلک گفت: «او (سعدی) خار چشم دشمن بود، از همین جهت علیه او دست به حمله انتحاری زدند».

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.