بریتانیا موش‌های صحرایی را به افغانستان فرستاد

- ۲۰ میزان ۱۳۹۲

ریگ جیمز، قوماندان نظامیان بریتانیایی در افغانستان می گوید که شش هزار سرباز تازه نفس بحری این کشور زیر نام (موش صحرایی) برای مبارزه با هراس افکنی به ولایت هلمند در جنوب کشور اعزام کرده است.
آقای جمیز گفته است که این نیروهای بریتانیایی که موش صحرایی نام دارند در ولایت هلمند جابجا خواهند شد.
چندی پیش نیروهایی بریتانیایی بخش هایی از ولایت هلمند را ترک کرده بودند اما مقام های وزارت دفاع بریتانیا اعلام کرده اند که نظامیان این کشور دوباره برای جنگ با گروه طالبان به این ولایت اعزام شده اند.
گفته شده که بریتانیا هشت هزار سرباز در افغانستان دارد که از آغاز ماموریت آنان تا کنون چهار صد تن از این نیروها در نبرد با هراس افکنان کشته شده اند.
مقام های وزارت دفاع بریتانیا می گویند که حدود هشتاد سرباز بریتانیایی به درخواست وزارت دفاع افغانستان به ولایت هلمند اعزام شده اند.
با این حال بریگ جیمز، قوماندان نیروهای بریتانیایی در افغانستان می گوید او فکر می کرد هلمند دیگر آرام شده و طالبی در آنجا نیست، به همین خاطر نیروهای بریتانیایی این ولایت راعجولانه ترک کردند.
او گفت که اکنون دوباره شش هزار سرباز تازه نفس زیر نام «موش های صحرایی» در ولایت هلمند، جایی که در گذشته مرکز گروه طالبان بوده جابجا می شوند.
بریگ جیمز، قوماندان نیروهای بریتانیا در افغانستان می گوید که امیدوار است همه سربازانی که اعزام شده اند به سلامت نزد خانواده های خود برگردند و برای «موش های صحرایی» باید گفت که آنان کارهای زیادی برای انجام دادن دارند.
اعزام شش هزار سرباز بریتانیایی در حالی صورت می گیرد که در سال آینده میلادی ۲۰۱۴، تمامی نیروهای خارجی قرار است افغانستان را ترک کنند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.