خشم شورای امنیت ملی افغانستان از اعلامیۀ اخیر «طالبان پنجابی»

گزارشگر:24 سنبله 1393 - ۲۳ سنبله ۱۳۹۳

mnandegar-3اعلامیۀ اخیر طالبان که در آن بر ادامۀ جنگ در افغانستان و مذاکرۀ سیاسی در پاکستان تأکید داشته اند، خشم شورای امنیت ملی افغانستان را به دنبال داشته است.
شورای امنیت ملی افغانستان روز گذشته در یک اعلامیه‎یی گفت که این موضع‎گیری‌ مربوط به سازمان استخبارات پاکستان است که با تجهیز و تمویل تروریستان، مردم بی‎گناه را مورد حمله قرار می‎دهد.
در این اعلامیه آمده است: طالبان پنجابی پاکستان، برای دومین بار در چند روز اخیر اعلام داشتند که از این به بعد می‌خواهند به جنگ‌شان در افغانستان ادامه داده و در پاکستان به مبارزه صلح‌آمیز بپردازند.
براساس این اعلامیه، از منظر شورای امنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان، این اعلام موضع طالبان پنجابی کدام رویکرد جدیدی را در سیاست این گروه و دستگاه استخباراتی پاکستان افاده نمی‌کند.
در این اعلامیه آمده است: جمهوری اسلامی افغانستان از چندین سال بدین‌سو در معرض حمله نیروهای تروریستی قرار دارد که توسط دستگاه‌های استخباراتی جمهوری اسلامی پاکستان آموزش دیده، تجهیز، و تمویل می‌شوند. در حملات تروریستی اخیر در مناطق مختلف کشور ما تعداد زیادی از تروریست‌های پاکستانی کشته و دستگیر شده اند. اعلام موضع اخیر طالبان پنجابی، مبنی بر گسترش جنگ در سرزمین اسلامی افغانستان در واقعیت اعلام مداخله آشکار دستگاه‌های استخباراتی جمهوری اسلامی پاکستان در امور داخلی کشور ما و به معنای تشدید کشتار مردم بی‌گناه ما می‌باشد.
براساس اعلامیۀ شورای امنیت ملی، شورای امنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان این اعلام موضع طالبان پنجابی را با دقت بیشتر تعقیب نموده و یکبار دیگر اعلام می‌دارد که استفاده از تروریزم به مثابه ابزار مداخله و تخریب به سود هیچ کشوری نمی‌باشد. افغانستان و پاکستان می‌توانند با مبارزه مشترک و بدون تفکیک با تمام تروریستان، منطقه ما را به کانونی از دوستی، همکاری و رفاه اقتصادی تبدیل نمایند. هر نوع توهم در این باره که می‌توان با تسلیح و تشجیع تروریست‌ها به اهداف سلطه طلبانه در افغانستان دست یافت، موجب تشدید بحران در منطقه و پاکستان خواهد شد و هیچ کشوری از آسیب آن در امان نخواهد ماند.
در این اعلامیه آمده است: ما یکبار دیگر از مقامات تصمیم گیرنده در پاکستان می‌خواهیم تا به دعوت افغانستان برای اجتناب از استفاده از تروریزم پاسخ عملی و مثبت داده و بیشتر در راه تقویت ثبات و امنیت در دو کشور همکاری نمایند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.