وزارت دفاع گزارش سازمان شفافیت بین‌المللی را رد کرد

گزارشگر:دوشنبه 16 قوس 1394 - ۱۵ قوس ۱۳۹۴

وزارت دفاع افغانستان گزارش سازمان شفافیت بین المللی مبنی بر وجود فساد در کمیسیون تدارکات ملی را رد کرد و گفت: شفافیت در این نهاد بطور کامل رعایت می شود.
غلام سخی احمدزی معاون تدارکات وزارت دفاع افغانستان روز یکشنبه درنشست خبری درکابل گفت: مبارزه با فساد در کمیسیون تدارکات ملی وزارت mandegar-3دفاع، براساس برنامه دولت، به صورت گسترده پیگیری می‌شود.
سازمان شفافیت بین المللی که مقر آن در انگلیس است با انتشار گزارشی اعلام کرده که به دلیل نبود یک نظام موثر ضد فساد در نهادهای امنینی و دفاعی افغانستان، راه برای فرار مفسدان از مجازات باز بوده و این وضعیت، زندگی شهروندان و نظامیان را به خطر انداخته است.
وی گفت: مبارزه مستمربا فساد در وزارت دفاع موجب شده است تا در قراردادهای این وزارتخانه ۴۵۰ میلیون افغانی صرفه جویی شود وافراد ومسئولان شاغل در ۹۰۰ پست که احتمال بروز فساد در آن می رود، موظف به ثبت دارایی خود شده اند.
یافته های پژوهشی مرکز مطالعات راهبردی افغانستان نشان می‌دهد که بعد از جنگ و بیکاری، فساد بزرگترین مشکل این جامعه است و عمق و گستردگی آن، حیات نظام سیاسی را مورد مخاطره قرار داده است.
به گفته وی سازمان شفافیت بین المللی چهارماه پیش ۷۶مورد را برای اصلاحات و مبارزه با فساد به وزارت دفاع افغانستان پیشنهاد کرده بود که تمامی این موارد مورد بررسی قرار گرفت و دیدگاه این وزارتخانه به آنان اعلام شد.
دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع افغانستان نیز در این نشست از ادامه حملات زمستانی علیه گروه «طالبان» و دیگرگروه های تروریستی درمناطق مختلف این کشور خبر داد و گفت: در زمستان امسال حملات علیه گروه های تروریستی ادامه می یابد و همزمان برنامه جذب نیرو در ارتش صورت خواهد گرفت.
وزیری، ازعملیات نیروهای ویژه ارتش علیه طالبان در«نوزاد» استان هلمند خبر داد و گفت که در این عملیات ۶۰ زندانی از جمله ۹ پلیس، ۱۹ پلیس محلی و تعدادی از مین روبان، آزاد شدند.
وی گفت : در این عملیات یک فرمانده طالبان بنام «محمد داوود» دستگیر و ۲۰ عضو «داعش» نیز بازداشت شدند که بازجویی از آنان در جریان است.
وزیری درپاسخ به سوال خبرنگاران در رابطه باانتشار خبرمرگ «اخترمحمد منصور» رهبر طالبان گفت که کشته شدن و یا زنده ماندن یک فرد چندان اهمیتی ندارد وگزارش ها نشان می دهد که طالبان براثراختلاف های شدید داخلی درحال از بین بردن نیروهای یکدیگر هستند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.