مربی تیم ملی «شیران خراسان»: توپ و فوتبال به من عزت داد

گزارشگر:دوشنبه 21 جدی 1394 - ۲۰ جدی ۱۳۹۴

mandegar-3قرار است تیم ملی فوتبال افغانستان با تیم‌های فوتبال جاپان و سنگاپور بازی‌های برگشت مسابقات مقدماتی راه‌یابی سال ۲۰۱۸ را برگزار کند.
پیتر شیگرت مربی تیم ملی فوتبال افغانستان به صدای امریکا گفت که در مسابقات جنوب آسیا در مقابل هند، باخت واقعی نبود، مگر کارنامۀ داور همه‌گان را متعجب ساخت و مشکلات در آماده‌گی پیش از بازی وجود داشت و سپس نگرفتن دو پنالتی یک مشکل بزرگ بود.
آقای پیتر گفت: «من یک مربی هستم و می‌خواهم با سیاستکاری نداشته باشم، من می‌خواهم که تنها فوتبال را گسترش بدهم».
آقای پیتر می‌افزاید که وقت برگشت تیم‌اش به کابل وقتی مردم را در چهار اطرف موتر دید و حمایت آنان را از تیم مشاهده کرد، برایش قابل باور نبود.
مربی تیم ملی فوتبال افغانستان می‌گوید: برای‌مان یک فرصت فراهم شده است که با تیم‌های ایران، تاجکستان و ازبکستان در آسیای مرکزی به بازی بپردایم تا بتوانیم بازی فوتبال را در افغانستان گسترش دهند.
به گفته آقای پیتر شیگرت، هنگامیکه در مسابقات جنوب آسیا مشغول بازی بودند، کشورهای زیادی مانند کرواسیا، بوسنیا و جرمنی واکنش نشان دادند و نیز مربی تیم ملی جرمنی آنان را تعقیب می‌کرد.
پیتر شیگرت می‌افزاید، بازیکنان با استعدادی وجود دارد که باید با ایشان کار شود. به گفته او، در دو یا سه ماه لیگ فوتبال، افغانستان پیشرفت نخواهد کرد و باید بیشتر تلاش کنیم.
آقای پیتر در مورد زندگی‌اش چنین می‌گوید: «ما بسیار نادار بودیم، نان خوردن نداشتیم، من دو ساله بودم که از خانواده‌ام تنها ماندم، بعداً با برادرم به جرمنی رفتم و در آن‌جا همه چیز برایم تازه بود و به زبان آن‌ها نیز نمی‌فهمیدم، آن‌چه برایم عزت بخشید، توپ است».
پیتر می‌افزاید که در سال ۱۹۴۷ زمانی که جام جهانی در جرمنی برگذار شده بود، به مادرم گفتم که یک روز مرا در تلویزیون خواهی دید و او خندید. اما حالی برایم می‌گوید که در کودکی برایم چنین گفته بودی.
پیتر شیگرت مربی تیم ملی فوتبال افغانستان همچنان می‌گوید: برای افغانستان برنامه‌های درازمدت زیادی ساخته ام، چیزیکه فدراسیون فوتبال هم آنرا می‌خواهد.
قابل یادآوریست که پیتر شیگرت مربی تیم ملی فوتبال افغانستان در حدود دو ماه قبل با تیم فوتبال افغانستان یک‌جا شد و آخرین کارش تا حال برای افغانستان مربی‌گری در مسابقات جنوب آسیا بود که افغانستان توانست مقام دوم را از آن خود کند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.