نیروهای تازه‌نفس وارد بغلان شده‌اند

گزارشگر:چهارشنبه 21 دلو 1394 - ۲۰ دلو ۱۳۹۴

mandegar-3عبدالستار بارز والی بغلان گفته است که نیروهای ویژه پولیس برای مقابله با طالبان وارد این ولایت شمالی شده‌اند.
آقای بارز در مورد تعداد این نیروها اطلاعاتی نداد، اما در مصاحبه با بی بی‌سی تأکید کرد که با ورود آن‌ها به بغلان، وضعیت در این ولایت «به زودی تغییر خواهد کرد. «
پیشتر سخنگوی وزارت داخله در صفحه فیسبوک خود نوشته بود که واحدهای ویژه پولیس ملی و نیروهای امن و نظم عامه عملیات علیه طالبان در بغلان را شروع کرده‌اند.
صدها نفر از اعضای گروه طالبان عمدتاً در سه منطقه استراتژیک این ولایت فعالیت دارند به گفته مقامهای دولتی، ده روز پیش خط انتقال نیروی برق وارداتی از ازبکستان به کابل را قطع کردند.
طالبان گفته‌اند که قطع خط انتقال برق کار این گروه نبوده است.
دند غوری در غرب و دند شهاب‌الدین در شمال غرب شهر پلخمری، مرکز ولایت بغلان از ماه‌ها پیش تحت کنترل طالبان بوده و این گروه اخیراً منطقه‌یی را در غرب شهر بغلان جدید هم تحت کنترل خود درآورده‌اند.
از پنج ماه پیش که تفاهمنامه‌یی بین یک هیئت دولتی به ریاست گلاب منگل وزیر قبایل و سرحدات با ریش‌سفیدان منطقه دند غوری امضا شد، رسانه‌ها به دلیل عدم اقدام علیه حضور گروه طالبان در این منطقه به انتقاد از دولت پرداختند.
این تفاهمنامه نیروهای دولتی را از انجام عملیات علیه گروه طالبان در این منطقه منع می‌کرد.
اخیراً که طالبان خط انتقال برق را در منطقه دند شهاب‌الدین قطع کردند، دولت به شدت تحت فشار افکار عمومی قرار گرفت تا برای مقابله با گروه طالبان اقدام کند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.