خشم مردم بگرام از کشته‌شدن یک جوان توسط نیروهای امریکایی

گزارشگر:چهارشنبه 11 حمل 1395 - ۱۰ حمل ۱۳۹۵

mandegar-3در پی کشته‌شدن یک پسر جوان توسط نیروهای امریکایی مستقر در میدان هوایی بگرام، شماری از مردم دست به تظاهرات زدند.
صدها تن از باشنده‌گان ولسوالی بگرام در پی کشته شدن یک پسرجوان توسط نیروهای امریکایی، در منطقه بخشی خیل این ولسوالی تجمع کرده و دست به تظاهرات زدند.
احمدنظیر دانشجو پسر کاکای مقتول مدعی است که محمد حضور پسرکاکایش که پیش از چاشت دیروز در باغ خود کار می‌کرد با تیراندازی نیروهای امریکایی کشته شده است. وی به خبرگزاری جمهور گفت که بیش از یکهزار نفر معترض، تجمع کرده و برضد نیروهای امریکایی دست به تظاهرات زدند.
احمد نظیر دانشجو گفت: «ما خواهان عدالت هستیم، عاملین قتل پسر کاکایم باید به ما سپرده شوند و یا دولت در زمینه محاکمه قاتلین امریکایی، توجه داشته باشد.»
وی مدعی است که این چندمین بار است که باشند گان این ولسوالی، بدون گناه توسط نیرهای مستقر در میدان هوایی بگرام کشته میشوند اما دولت توجهی نمی کند.
مظاهره کننده‌گان خشمگین از منطقه بخشی خیل به سمت دهن میدان در حرکت هستند و میگویند به تظاهرات خود ادامه خواهند داد.
قندآغا یکتن از مظاهره کننده‌گان می‌گوید تا وقتی که قاتل بدست ما داده نشود به تظاهرات خود ادامه میدهیم و اکنون از دهن میدان به سوی ولایت پروان حرکت می کنیم.
سمونوال عبدالصمد زلمی مدیر مبارزه با جرایم جنای قوماندان امنیه ولایت پروان تأیید خبر کشته شدن این پسر جوان به خبرگزاری جمهورگفت: « نیروهای پولیس در محل حادثه قرار دارند و در صدد هستند تا تظاهرات را مهار بسازند.»
وی میگوید این پسر جوان که ۲۲ سال سن داشته، با فیر مرمی کشته شده اما دلیل قتل وی هنوز روشن نیست و پولیس، بخاطر تحقیقات در ساحه حضور دارند.
نیروهای مستقر در میدان هوایی بگرام در این مورد تاکنون چیزی نگفته اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.