جنرال دوستم: جایگاه و وظایف شورای امنیت ملی تعریف شود

گزارشگر:سه شنبه 11 عقرب 1395

جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری، در تازه‌ترین اظهارات بر عملی شدن خواست‌هایش تاکید کرده و گفته است که تا به این خواست‌ها رسیدگی نشود، به کابل بر نمی‌گردد.
او عصر روز یکشنبه در دیدار با مسوولان محلی، علما، متنفذان، زنان، وکلای شورای ولایتی، استادان دانشگاه و جوانان ولایت‌های جوزجان، سرپل، و بلخ mandegar-3در شهر شبرغان گفت که عدم هماهنگی میان نیروهای امنیتی، ثبات و امنیت کشور را با خطر مواجه کرده و رهبری حکومت در این باره توجه لازم را نداشته است.
او در این دیدار، بر برگزاری انتخابات شوراهای ولسوالی و ولسی جرگه تاکید کرده و گفته است، لویه جرگه قانون اساسی باید دایر شود تا توزیع صلاحیت‌ها در رده‌های بالای دولت و معاونین روشن شود.
جنرال دوستم همچنان گفته است، با تعدیل قانون اساسی افغانستان جایگاه، وظایف و مسوولیت‌های شورای امنیت ملی نیز باید تعریف شود.
معاون اول ریاست جمهوری همچنان برای جلوگیری از فساد و ناامنی و ایجاد فضای اعتماد، خواستار بازنگری جدی در رهبری نهادهای امنیتی و اداره‌های پایین‌تر آن شده است.
او گفته است که اساس حرکت‌ها و مبارزاتش را تحکیم حاکمیت ملی و نظام سیاسی تشکیل می‌دهد و به همین دلیل، خواستار اصلاحات عمیق سیاسی و نظامی در چوکات حکومت شده است.
جنرال دوستم در این دیدار گفته است، در هر جلسه شورای امنیت ملی پیوسته نگرانی‌های خود را از ولایت‌های هلمند، ارزگان، فراه، کندز، فاریاب و سایر ولایت‌ها، پلان‌ها و حملات تخریبی دشمن را پیش از پیش مطرح کرده است اما به حرف‌هایش هیچ توجهی صورت نگرفته است.
معاون اول ریاست جمهوری تاکید کرده که پیشنهادهایش هنوز هم در «روک‌های» میز ریاست جمهوری بدون سرنوشت باقی مانده است که این موضوع، خود نشان‌دهنده انحصار قدرت به دست یک نفر است.
او گفته است که انتقادهایش، به‌خاطر انحصار قدرت به دست یک شخص معین بوده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.