دبیرکل سازمان ملل: به حمایت از تلاش‌های صلح در افغانستان متعهد هستیم

گزارشگر:شنبه 5 حمل 1396 - ۰۴ حمل ۱۳۹۶

mandegar-3دبیرکل سازمان ملل متحد بر همکارى‌های این سازمان در راستای تحکیم ثبات و تحقق اولویت‌های دولت افغانستان در ساحات مختلف تأکید کرد.
صلاح‌الدین ربانی وزیر امور خارجه افغانستان با انتونیو گوتیرس دبیرکل سازمان ملل متحد شام پنجشنبه در مقر این سازمان ملاقات نمود.
بر اساس خبرنامه وزارت امور خارجه افغانستان، صلاح‌الدین ربانی در مورد چالش‌‌های امنیتی و دست‌آوردهای نیروهای ملی دفاعی و امنیتی افغانستان در مبارزه با این چالش‌ها، تلاش‌های حکومت در راستای صلح، روابط افغانستان با کشورهای منطقه و دست‌آوردهای سفر اخیر خویش به واشنگتن صحبت نمود.
در خبرنامه آمده است: سرپرست وزارت امور خارجه از اصلاحاتی که دبیر کل سازمان ملل متحد در این سازمان در نظر دارد، حمایت کرده و با استقبال از طرح ایجاد دفتر معاونیت سرمنشی این سازمان در بخش مبارزه با تروریزم، امیدوار است به شهروندان مستعد افغانستان فرصت کار در این دفتر فراهم گردد.
وی همچنان از خدمات ارزنده نهادهای ملل متحد در افغانستان ابراز سپاس نموده و با یادآوری از کاندیداتوری افغانستان به عضویت در شورای حقوق بشر این سازمان برای سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ میلادی، اظهار امیدواری نمود که در این راستا از افغانستان حمایت صورت گیرد.
دبیرکل سازمان ملل متحد در این ملاقات اظهار داشته که همکاری برای موفقیت دولت افغانستان در فایق آمدن به چالش‌های موجود از اولویت‌های اساسی این سازمان بوده و ملل متحد به حمایت همه‌‌جانبه از تلاش‌های دولت افغانستان در راستای(تأمین) صلح متعهد می‌باشد.
همچنان وى اطمینان داد که این سازمان به همکاری گسترده در راستای تحکیم ثبات و تحقق اولویت‌های دولت افغانستان در ساحات مختلف ادامه خواهد داد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.