رهبـر یک فرقۀ مذهبـی در پاکستـان ۲۰ تـن را به قتـل رساند

گزارشگر:دوشنبه 14 حمل 1396 - ۱۳ حمل ۱۳۹۶

mandegar-3پولیس پاکستان می‌گوید متولی یک زیارتگاه و همدستانش ۲۰ تن از شرکت کننده‌گان یک “مراسم فرقه‌یی” در ایالت پنجاب را پس از بیخود نمودن‌شان، به قتل رساندند.
محمد بلال یک افسر بلندرتبه پولیس پاکستان به خبرگزاری اسوشیتدپرس گفت که پولیس روز یکشنبه متولی یک زیارت و چهار تن از همدستانش را به اتهام قتل زائران بازداشت کرد.
بلال گفت که این افراد در زیارت روستایی در نزدیکی سارگوتها، تقریبا در ۳۲۰ کیلومتری شمال مولتان بازداشت شده اند. پولیس آنها را متهم کرده که زائران این زیارتگاه را بیخود نموده و سپس با کارد و باتوم به قتل رسانده اند.
بلال گفت که چهار تن دیگر نیز زخمی شده اند که در وضعیت صحی بحرانی به سر می برند. یک داکتر در شفاخانه سارگوتها به تلویزیون “جیو” در پاکستان گفت اجساد مقتولان برهنه بوده و در بدن شان علائم بریدگی به وسیله چاقو و ضربه های سلاح غیر برنده (باتوم) مشاهده می شود.
لیاقت علی چاتا، یک مقام محلی گفت که عبدالوحید متولی زیارت و چهار همدستش بازداشت شده اند و این قضیه تحت تحقیق قرار دارد. چاتا اضافه کرد که عبدالوحید یک کارمند بازنشسته دولت می باشد و چنان به نظر می رسد که “تعادل روانی ندارد”.
این مقام دولتی همچنان افزود که این متولی زیارت ادعا کرده که اشتراک کنندگان این مراسم فرقه ای را به خاطر آنکه از گناه “پاک” کند مورد “ضرب و شتم و شکنجه” قرار داده است. چاتا گفت که عبدالوحید به ارتکاب قتل اعتراف کرده است.
رانا ثنالله وزیر قانون در ولایت پنجاب گفت که تحقیقات نشان می دهد که عبدالوحید پیروانی داشت که به صورت معمول به این زیارت می رفتند و اعتقاد داشتند که به وسیله شکنجه از گناه پاک می شوند.
این زیارتگاه دو سال قبل روی مقبره علی محمد گجار رهبر مذهبی محلی ساخته شد. شمشیر جویا یک مقام محلی پولیس گفت که عبدالوحید دو بار در هفته از لاهور به این زیارت می آمد.
به گفته این مقام پولیس پیروان این متولی زیارت به “ضرب و شتم و شکنجه به وسیله یک میله آهنی آخته” تن می‌دادند.
پولیس گفت که این قربانیان در خانه مجاور زیارت به قتل رسیده اند و لباس هایشان در آنجا به آتش کشیده شده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.