سینمایی که پارکینگ موتر شد

۲۷ حمل ۱۳۹۶

سینماگران در بغلان برای به نمایش‌گذاشتن فلم‌های‌شان در اداره‌های دولتی سرگردان اند.
شماری از سینماگران بغلانی به سلام‌وطندار می‌گویند که شهرداری پلخمری چند سال پیش یگانه سینمای این ولایت را ویران کرد و تا هنوز هیچ اقدامی برای ساخت دوبارۀ آن صورت نگرفته است. آنان با انتقاد از بی‌توجهی دولت در این زمینه می‌گویند، اکنون جای مشخصی برای نمایش فلم‌های‌شان ندارند.
MANDEGARاین سینماگران تازه‌ترین فلم‌شان را در سالون ساختمان مقام ولایت بغلان به نمایش گذاشتند، اما بیشتر کسانی که برای تماشای این فلم دعوت شده بودند به دلیل مشکلات امنیتی در این برنامه اشتراک نکردند.
قدرت‌الله تگابی، مسوول یکی از نهاد‌های سینمایی و تیاتر در بغلان می‌گوید، به خاطر به نمایش‌گذاشتن فلمهای‌شان باید مشکلات زیادی را پشت‌سر گذارند تا زمینۀ نمایش یک فیلم در سالون‌های اداره‌های دولتی برای‌شان فراهم شود.
فرهاد وحدت، یکی از سینماگران در بغلان نیز می‌گوید، نبود سالون مشخص برای به نمایش‌گذاشتن فلمهای جدید و برگزاری برنامه‌های هنری‌شان سبب کم‌علاقه‌گی مردم به سینما و تماشای فلم شده‌ است.
این سینماگران می‌افزایند که به دلیل بی‌توجهی حکومت به سینماهای کشور، بازار نمایش فلمهای خارجی در سینماها رونق یافته است.
شماری از استادان دانشگاه بغلان می‌گویند که تضعیف سینما در یک جامعه سبب تضعیف فرهنگ می‌شود.
سید محمد احمدی، استاد دانشگاه بغلان می‌گوید که اگر وزارت اطلاعات و فرهنگ برای ساخت دوبارۀ سینمای این ولایت اقدام نکند، زمین آن از سوی زورمندان غصب خواهد شد.
مسوولان ریاست اطلاعات و فرهنگ بغلان، در این باره از ابراز نظر خود داری کردند.
اما صفرمحمد صفر، شهردار پلخمری می‌گوید که مراحل تدارکاتی کار ساخت‌وساز سینمای بغلان جریان دارد و پس از تکمیل‌شدن آن، این سینما در چهار طبقه ساخته خواهد شد.
چند سال پیش شهرداری پلخمری به دلیل آنچه را قرارگرفتن ساختمان سینمای بغلان در مسیر جادۀ عمومی عنوان کرده بود این سینما را ویران کرد، اما زمین سینما به جادۀ عمومی پیوند داده نشد و اکنون این زمین به توقف‌گاه وسایط شهری و بازار فروش میوه مبدل شده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.