هشدار داعش بر “جنگ تمام عیار” با غرب در ماه رمضان

گزارشگر:یک شنبه 7 جوزا 1396 - ۰۶ جوزا ۱۳۹۶

mandegar-3داعش از حامیانش خواسته تا در طول ماه رمضان دست به جنگ تمام عیار علیه غرب بزنند.
به نوشته روزنامه ایندیپندنت، این گروه تروریستی از آغاز ماه رمضان استفاده کرد و از حامیانش خواسته تا در طول مدت ۳۰ روز ماه رمضان دست به حملات جدید و جنگ تمام عیار علیه غرب بزنند.
در این بیانیه از سوی داعش که در یوتیوب منتشر شد، این گروه تروریستی از حامیانش خواسته تا در خانه‌ها، بازارها، جاده‌ها و نشست‌ها دست به حمله بزنند.
در این پیام آمده است: شیرهای جنگ کجایند؟ این کار را متوقف نکنید. باید در ماه رمضان به اقدامات خود ادامه دهید. در ماه رمضان “شهید” می‌شوید.
در مجله “Rumiyah” (رومیه) داعش بدون اشاره به حمله انتحاری منچستر به این مساله اشاره شده که خوانندگان از ماه رمضان برای پاداش روز آخرت بهره ببرند. همچنین در مقاله‌ای که در مجله چاپ شده به اهدافی در ترکیه، روسیه، ایران و مصر و همچنین نخبگان شیطان اشاره شده که با ایدئولوژی داعش مخالفند.
انتشار این مجله و همچنین تبلیغات زیاد از سوی داعش چند روز پس از آن صورت گرفت که داعش مسئولیت حمله انتحاری در منچستر را برعهده گرفت و اعلام کرد که این پاسخی به تجاوز به سرزمین‌های مسلمانان است.
در بیانیه داعش همچنین آمده که در آینده شاهد حملات بیشتر علیه مسیحیان و متحدانشان خواهید بود.
در سال‌های گذشته نیز داعش از ماه رمضان برای جلب نظر بسیاری از شبه نظامیانش در مناطق مختلف جهان بهره برده به طوریکه ابو محمد العدنانی، سخنگوی سابق این گروه تروریستی در آخرین پیامش در مه ۲۰۱۶ اعلام کرده بود که ماه رمضان “ماه بلا” است. وی در حمله هوایی آمریکا کشته شد.
این پیام باعث شد تا حمله انتحاری به کلوپ همجنسگراها در اورلاندو صورت گیرد و یک پلیس به همراه همسرش در پاریس کشته شوند.
همچنین آمارهای رسمی از وقوع ۱۴ حمله تروریستی مرتبط با داعش در آمریکا، آسیا، آفریقا و خاورمیانه با بیش از ۴۰۰ کشته خبر داده است.
این گروه تروریستی در ادامه مقاله خود با عنوان “چرا ما از شما متنفریم و چرا با شما می‌جنگیم” آورده است: حتی اگر ما را متوقف کنید، بهترین سناریوی شما این است که ما مبارزات خود را علیه شما به حالت تعلیق در بیاوریم اما نمی‌توانید برای همیشه به جنگ ما علیه خودتان پایان دهید.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.