مقام‌های قطر: به درخواست امریکا از طالبان میزبانی کردیم

گزارشگر:سه شنبه 23 جوزا 1396 - ۲۲ جوزا ۱۳۹۶

مقام‌های قطری در واکنش به ادعای عربستان مبنی بر حمایت دوحه از تروریسم، اعلام کردند که قطر با درخواست امریکا میزبانی طالبان را پذیرفت.
ماجد القحطانی نماینده ویژه وزیر خارجه قطر در مبارزه با تروریسم در مصاحبه‌یی با این شبکه تلویزیونی الجزیره در واکنش به ادعای عربستان مبنی بر mandegar-3حمایت قطر از گروه‌های تروریستی اعلام کرد که اگر قطر میزبانی گروه طالبان را پذیرفت، این اقدام به درخواست ایالات متحده آمریکا انجام شده است.
وی افزود که آمریکا نیز به منظور گفت‌وگو با نمایندگان گروه طالبان برای دستیابی به صلح جامع خواستار میزبانی نمایندگان این گروه در دوحه بود.
القحطانی در واکنش به اظهارات دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا که عنوان کرده بود قطر باید حمایت‌های مالی خود از تروریست‌ها را قطع کند، تصریح کرد: «ما خواستار تسهیل در فرایند مذاکرات میان آمریکا و طالبان بوده و این امر نیز به درخواست مقام‌های واشنگتن صورت گرفته است.»
وی همچنین بیانیه عربستان و هم‌پیمانانش در تحریم شخصیت‌ها و موسسات قطری به دلیل حمایت از تروریسم را فاقد اعتبار دانست.
نماینده ویژه وزیر خارجه قطر در مبارزه با تروریسم تصریح کرد که قطر سازوکارهای مناسبی برای مقابله با حمایت مالی از گروه‌های تروریستی دارد و تمامی تلاش خود را برای مبارزه با این پدیده به کار بسته است.
ماجد القحطانی در ادامه خاطر نشان کرد که قطر برای مبارزه با تروریسم بر دیپلماسی پیشگیرانه، تلاش برای حل و فصل نزاع ها، میانجی‌گری بین طرف‌های درگیر و ترغیب مذاکره و تسامح بین طرف‌ها تاکید دارد.
دفتر گروه طالبان، از آغاز سال ۲۰۱۳ میلادی فعالیت خود را در دوحه آغاز کرده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.