کار بازسازی خط آهن ترکمنستان تورغندی آغاز شده است

گزارشگر:سه شنبه 21 قوس 1396 - ۲۰ قوس ۱۳۹۶

mandegar-3مقام‌های محلی در هرات می‌گویند که کار بازسازی خط آهن ترکمنستان ـ تورغندی آغاز شده و با تکمیل آن، روابط میان دو کشور افغانستان و ترکمنستان تقویت خواهد شد.
محمد آصف رحیمی، والی هرات با اشاره به سفر رییس جمهور به بادغیس و افتتاح سرک قیصار- لامان، گشایش کار این سرک را دست‌آورد عظیم برای مردم کشور، به خصوص شهروندان مسیر سرک عنوان کرد.
والی هرات در عین حال پیشرفت کار سرک ارملغ – لامان را نیز رضایت بخش خواند.
این مقام بلند رتبه دولتی با بیان این مطلب که کار بازسازی خط آهن ترکمنستان- تورغندی نیز آغاز شده، تکمیل این خط آهن را در تقویت روابط عمیق دوستی و تجارتی بین دو کشورمهم خواند.
والی هرات اجرای این طرح‌های توسعه‌ای را در انکشاف اقتصادی و بهبود وضعیت زندگی مردم اثرگذار دانست و از تلاش‌ها و توجهات رهبران حکومت وحدت ملی قدردانی کرد.
رحیمی درعین حال از پیشرفت آمادگی‌ها بخاطر آغاز کار تاپی در داخل افغانستان و فراهم‌آوری تسهیلات مناسب به منظور پذیرایی از مهمانان یاد آوری کرد.
این در حالی است که وضعیت امنیتی و وجود گروه‌های هراس افکن در هرات باعث شده تا مردم این ولایت به آغاز کار پروژه‌ی تاپی در زمان معین خوشبین نباشند.
از سویی هم به زودی کار قطعه‌ی چهارم خط آهن هرات ـ خواف در هرات آغاز شده و با تکمیل شدن این پروژه‌، دسترسی تاجران به خط حمل و نقل سریع و کم هزینه میسر خواهد شد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.