اتاق تجارت: از معافیت ۹۵ درصدی جرایم مالیاتی سکتور خصوصی استقبال می‌کنیم

گزارشگر:سه شنبه 17 دلو 1396 - ۱۶ دلو ۱۳۹۶

mandegar-3اتاق تجارت و صنایع کشور از اقدام تازه حکومت مبنی بر معافیت ۹۵ درصدی جرایم مالیاتی سکتور خصوصی استقبال کرد.
وزارت مالیه به پیشنهاد سکتور خصوصی و اتاق تجارت، جرایم مالیاتی سکتور خصوصی را در اصولنامه جدید بودجه سال مالی ۹۷ تا ۹۵ درصد معاف کرده است.
براساس این تصمیم سکتور خصوصی، تجار و سرمایه گذاران تا ۹ ماه آینده فرصت دارند که با پرداخت تنها ۵ درصد جریمه مالیاتی جوازهای شان را تمدید کرده و از پرداخت ۹۵ درصد جرایم مالیاتی معاف می‌باشند.
در همین حال اتاق تجارت و صنایع از این اقدام حکومت در حمایت از سکتور خصوصی استقبال کرده و خواستار حمایت بیشترحکومت از سکتور خصوصی و سرمایه گذاران شد.
خان جان الکوزی معاون اتاق تجارت و صنایع روز دوشنبه (۱۶دلو) در یک نشست خبری در کابل این اقدام حکومت را مورد تمجید قرار داد.
آقای الکوزی گفت که معاف ۹۵ در صدی جرایم مالیاتی در سال مالی ۹۷ حمایت آشکار از سکتور خصوصی محسوب شده و متشبثین را برای سرمایه گذاری و اشتراک بیشتر در رشد اقتصادی تشویق خواهد کرد.
آقای الکوزی از وزارت مالیه خواست که شعبات متعدد صدور جواز را در بخش‌های مختلف کشور طبق نیاز سکتور خصوصی فعال بسازد تا متشبثین در اخذ جواز در مدت تعیین شده دچار مشکل نشوند.
وی همچنان از حکومت افغانستان خواست که برای جرایم مالیاتی که هم اکنون حدی مشخصی نداشته و هیچ توازن برای آن در نظر گرفته نشده است سقفی مشخص تعیین نماید.
در همین حال عبدالحبیب زدران رییس عمومی عواید وزارت مالیه اقدام حکومت مبنی بر معافیت۹۵ درصدی جرایم مالیاتی در سال مالی ۹۷ را اقدامی برای حمایت از سکتور خصوصی عنوان کرد.
آقای زدران بیان داشت که حکومت به ویژه وزارت مالیه متعهد است که تسهیلات اساسی برای حمایت از تجار، سرمایه گذاران و متشبثین را روی دست بگیرد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.