والی ننگرهار: داعش در ننگرهار شکست خورده است

- ۲۹ دلو ۱۳۹۶

mandegar-3محمدگلاب منگل والی ننگرهار می‌گوید که پس از راه اندازی عملیات‌های نظامی در ننگرهار، تروریستان داعشی به شدت سرکوب شده اند و دیگر این گروه یک خطر جدی محسوب نمی‌شود.
آقایث منگل روز یکشنبه (۲۹ دلو) در یک نشست خبری در کابل، از شکست داعش در ننگرهار خبر داد.
وی تصریح نمود:» در ولسوالی‌های اچین و چپرهار این ولایت که سال گذشته گروه تروریستی داعش به طور گسترده حضور داشت و مناطقی از این دو ولسوالی را کشتارگاه مردم ملکی ساخته بود هم اکنون مناطق امن محسوب شده و در دورترین مناطق آن عبور و مرور شهروندان جریان دارد».
وی با اشاره به عملیات نیروهای امنیتی و دفاعی که بهار سال جاری برای پاکسازی دو ولسوالی اچین و چپرهار آغاز شده بود گفت، این عملیات‌ها منجر به سرکوب گسترده تروریستان داعشی در اچین و چپرهار شده و بیشترین مناطق تحت کنترول این گروه از کنترول شان بیرون شده اند.
وی به طور نمونه به منطقه «توره‌بوره» که در ولسوالی پچیراگام ننگرهار موقعیت دارد و سال گذشته یکی از بزرگترین مراکز گروه داعش محسوب می‌شد اشاره کرد و بیان داشت که این منطقه به دلیل صعب العبور بودن همیشه در دست مخالفان بود اما اکنون نیروهای امنیتی در این منطقه حضور دارند.
به گفته آقای منگل هرچند که تروریستان داعشی هنوز هم در مناطق دور دست اچین و چپرهار حضور دارند و به کلی از بین نرفته اند، اما این گروه هم اکنون در ولسوالی های ننگرهار یک خطر جدی و تهدید کننده محسوب نمی‌شود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.