بازرگان امریکایی نخستین ویزای هنگام ورود به افغانستان را گرفت

گزارشگر:سه شنبه 1 حوت 1396 - ۳۰ دلو ۱۳۹۶

mandegar-3برید دالتن، شهروند آمریکایی اولین کسی بود که ویزای هنگام ورود افغانستان را دریافت کرد.
حکومت افغانستان روز ۳۰ دلو/بهمن طرح صدور ویزای هنگام ورود را برای شهروندان خارجی که قصد سرمایه‌گذاری در این کشور دارند، آغاز کرده است.
در مراسم آغاز این برنامه که در فرودگاه بین‌المللی کابل برگزار شد، برید دالتن، شهروند آمریکایی اولین کسی بود که این ویزای هنگام ورود افغانستان را دریافت کرد.
ادامه تنش‌های سیاسی و همچنین افزایش ناامنی در این کشور باعث شده که میزان سرمایه‌گذاری در افغانستان در سالهای اخیر کاهش یابد. دولت افغانستان تلاش دارد تا با فراهم سازی سهولت‌های بیشتر، زمینه حضور بیشتر سرمایه‌گذاران را فراهم کند.
سمیر رسا، مسئول رسانه‌های مشاور رئیس جمهور در امور مالی و بانکداری در این مراسم گفت کسانیکه خواستار دریافت این نوع ویزا هستند باید گزارش حساب بانکی تا سقف ۱۰۰ هزار دلار با خود داشته باشند.
داشتن جوازبازرگانی، سندی که مرتکب جرم نشده باشند، فورم و عکس از موارد دیگریست که سرمایه گذاران خارجی باید هنگام ورود به افغانستان با خود داشته باشند.
دولت افغانستان گفته که بازرگانان در مدت کوتاهی ویزای سه ساله دریافت خواهند کرد.
فیروز خان مسجدی، معاون وزارت سرمایه‌گذاری، تجارت و صنایع افغانستان در این مراسم گفت که هدف این کار جلب سرمایه‌گذاری‌های بیشتر خارجی است.
او گفت که این کار سبب جلب بیشتر سرمایه‌گذاران خارجی خواهد شد.
عتیق‌الله نصرت، رئیس هیات عامل اتاق تجارت و صنایع افغانستان نیز گفت که میزان سرمایه‌گذاری در افغانستان در چند سال گذشته بسیار کم شده است.
او معتقد است که با ایجاد سهولت‌های بیشتر می‌توان میزان سرمایه‌گذاری را افزایش داد.
ناامنی بزرگترین چالش در برابر سرمایه گذاری درافغانستان عنون شده است. از طرف دیگر در دسترس قرار ندادن زمین، نبود برق و وام (قرضه) مواردی دیگری هستند که باعث دلسردی سرمایه‌گذاران از این کشور شده‌است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.