سناتوران به حکومت: در سرحدِ پاکستان «سلاح ثقیله» توزیع کنید!

گزارشگر:چهار شنبه 29 حمل 1397 - ۲۸ حمل ۱۳۹۷

رییس مجلس سنا از حکومت می‌خواهد که مردم مناطق سرحدی را برای مقابله با تجاوزات نظامیان پاکستان مسلح سازد.
فضل‌هادی مسلم‌یار رییس مجلس سنا که در نشست روز سه‌شنبه (۲۸ حمل) این مجلس صحبت می‌کرد، از ایستاده‌گی مردم زازی میدان ولایت mandegar-3خوست در برابر تجاوز نظامیان پاکستان به این ولسوالی قدردانی کرد.
آقای مسلم‌یار تاکید کرد که مردم زازی میدان قهرمانانه با حمایت از نیروهای امنیتی کشور، جواب قاطع به متجاوزان و عساکر پنجابی پاکستان دادند.
او گفت: “حکومت افغانستان باید مردم زازی میدان ولایت خوست و تمامی مردم مناطق سرحدی را برای مقابله با تجاوز نظامیان پاکستان، در چوکات نیروهای امنیتی کشور تجهیز و مسلح سازد تا مردم از خود از سرحدات دفاع کنند”.
لطیف ژوندی سناتور ولایت خوست در مجلس سنا نیز گفت که مردم زازی میدان با کلاشینکوف از کشور دفاع کرده اند و باید حکومت برای آنان سلاح ثقیله توزیع کند و به منظور پاسداری از خون شهدای حادثه اخیر این ولسوالی یک چهار راهی را به نام آنان نام گذاری کند.
آقای ژوندی نیز تاکید کرد که مردم زازی میدان به دشمنان و متجاوزان پاکستان جواب دندان شکن داده اند.
با این وجود برخی از سناتورهای دیگر نیز ضمن استقبال از قهرمانی مردم زازی میدان در برابر تجاوز نظامیان پاکستان تاکید ورزیدند که ناتو و امریکا نیز باید برای جلوگیری از ادامه تجاوزات پاکستان با دولت افغانستان همکاری کند.
فوزیه سادات یک عضو سنا در این خصوص گفت که افغانستان با امریکا و ناتو پیمان امنیتی دارد و بر بنیاد این پیمان باید نظامیان امریکایی و ناتو از حریم افغانستان دفاع کنند.
فضل‌هادی مسلم یار رییس مجلس سنا نیز گفت: “بر بنیاد پیمان امنیتی افغانستان و امریکا، نظامیان امریکایی مسوولیت دارند نیروهای امنیتی افغانستان را در مقابله با تجاوزات خارجی تجهیز و حمایت کنند؛ و اکنون نیز باید امریکا فشارهایش را به منظور قطع تجاوز پاکستان بر این کشور بیشتر سازد”.
این درحالی است که نظامیان پاکستان دو روز پیش در ولسوالی زازی میدان ولایت خوست از نقطه صفری عبور کرده و می‌خواستند یک نقطه استراتیژیک در این منطقه را بگیرد که با مقاومت نیروهای امنیتی و مردم این ولسوالی مواجه شدند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.