طالبان خواسته‌های کاروان صلح هلمند را رد کردند

گزارشگر:یک شنبه 3 سرطان 1397 - ۰۲ سرطان ۱۳۹۷

شنبه ۲ سرطان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۰ اعضای کاروان صلح هلمند می‌گویند که گروه طالبان خواسته‌ها و پیشنهادات آنان درباره به صلح را رد کرده است.
اعضای کاروان صلح هلمند می‌گویند که گروه طالبان خواسته‌ها و پیشنهادات آنان درباره به صلح را رد کرده است.
mandegar-3به گزارش خبرگزاری جمهور؛‌ اقبال خیبر یک عضو این کاروان، امروز شنبه (۲ سرطان) در یک نشست خبری در کابل گفت که طالبان به آنان پیام خصوصی فرستاده‌اند و درخواست صلح آنان را رد کرده اند.
آقای خیبر گفت:»طالبان در پیغام خصوصی شان به سخنان قبلی شان تکرار کرده اند که شما در عوض آمدن نزد ما به بگرام بروید و خواست تان را به آنان (امریکایی‌ها) مطرح سازید».
اعضای کاروان صلح هلمند سه روز پیش در نامه ای از طالبان خواسته بودند که آتش بس اعلام کنند، در گفتگو های صلح را با دولت بگشایند و زمان بندی را برای خروج نیروهای خارجی از افغانستان تعیین کنند
اما حال آقای خیبر می‌گوید که آنان پس از این در مقابل دفتر سازمان ملل و سفارت‌های ایران، پاکستان، روسیه و امریکا در کابل تحصن خواهند کرد.
وی بیان داشت که که قرار است اولین تحصن آنها از فردا یکشنبه در مقابل نمایندگی سازمان ملل در کابل آغاز شود. او گفت که بعد از آن نیز قرار است که مقابل سفارت سایر کشورها در کابل تحصن کنند و تحصن آنها مقابل هر سفارت سه روز دوام خواهد کرد.
این عضو کاروان صلح هلمند تاکید کرد که هدف از تحصن وارد کردن فشار سیاسی بر کشورهای است که در روند صلح افغانستان تاثیرگذار هستند.
گفتنی است که شماری از ساکنان ولایت هلمند با راه‌اندازی کاروان صلح و بعد از حدود ۳۶ روز پیاده روی با طی ۷۰۰ کیلومتر با پای پیاده روز دوشنبه گذشته ۲۸ جوزا به شهر کابل رسیدند.
اعضای این کاروان خواست‌های مشخص از طرف‌های درگیر در افغانستان دارند. برقراری آتش‌بس، مشخص شدن محلی برای گفت‌و‌گوی دو طرف درگیر، تشکیل حکومت مشترک و سرانجام توافق بر سر تعیین جدول زمانی، خروج نیروهای خارجی از افغانستان.
کاروان صلح در نظر دارد برای جلب حمایت بیشتر مردم، مدتی را در کابل بماند. دومین گام آن نیز راهپیمایی به سوی ولایت بلخ درشمال خواهد بود که بعد از آن به ولایت‌های جوزجان، فاریاب، بادغیس و هرات خواهند رفت.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.