انوش دستگیر سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان شد

۲۳ سرطان ۱۳۹۷

mandegar-3انوش دستگیر که مدرک مربیگری درجه A اروپا را دارد
فدراسیون فوتبال افغانستان اعلام کرده که انوش دستگیر، کمک‌مربی سابق تیم ملی فوتبال افغانستنان امروز (سه‌شنبه ۱۹ سرطان/تیر) به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال افغانستان انتخابات شد.
این فدراسیون با آقای دستگیر قرارداد دو ساله برای سرمربی‌گری رهبری تیم ملی فوتبال افغانستان امضا کرده‌ است. وی پس از اوتو فیستر، سرمربی سابق تیم ملی افغانستان به عنوان سرمربی موقت تیم ملی انتخاب شده است.
آقای دستگیر در مراسم معرفی‌اش از ایجاد تیم دوم ملی فوتبال افغانستان صحبت کرد و گفت که بازیکنان آن را فوتبالیست‌های داخلی تشکیل می‌دهند.
او در سال ۲۰۱۶ نیز به مدت یک سال در رقابت‌های انتخابی جام ملت‌های آسیا به عنوان دستیار اوتو فیستر، در تیم ملی فوتبال افغانستان فعالیت داشت.
قرار است تمرینات آماده‌سازی این تیم زیر نظر انوش دستگیر در کابل آغاز شود.
آقای دستگیر در مراسم معرفی‌اش از ایجاد تیم دوم ملی فوتبال افغانستان صحبت کرد و گفت که بازیکنان آن را فوتبالیست‌های داخلی تشکیل می‌دهند
انوش دستگیر که مدرک مربی‌گری درجه A اروپا را دارد، مقیم هلند است و مدتی سرمربی باشگاه فوتبال جوانان «نایمخن» هلند بود.
دستگیر ۲۸ سال دارد و درحالی مسئولیت هدایت تیم ملی فوتبال افغانستان را بر عهده می‌گیرد که افغانستان چندی پیش شانس صعود به جام ملت‌های آسیا را از دست داد و دست کم تا یک و نیم سال دیگر در هیچ مسابقه ملی دیگری شرکت نخواهد کرد.
شرکت در مسابقه‌های منطقه‌ای و برنامه‌ریزی دیدارهای تدارکاتی می‌تواند تا شروع رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، فرصتی است که می‌تواند تیم ملی فوتبال افغانستان را سرگرم کند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.