شبکه‌های مخابراتی درهلمند متوقف شده‌اند

- ۱۰ سنبله ۱۳۹۷

mandegar-3مقام‌های محلی در ولایت هلمند می‌گویند که فعالیت شبکه‌های مخابراتی در سراسر این ولایت، از چهار روز بدین‌سو متوقف شده است.
یاسین خان، والی هلمند می‌گوید: پس از آن‌که طالبان به مسوولان شبکه‌های مخابراتی هشدار دادند، فعالیت تمامی این شبکه‌ها متوقف شد، اما تنها در داخل شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند شبکه‌های مخابراتی دولتی فعال استند.
والی هلمند با اشاره به این چالش گفته است که گروه طالبان به شبکه‎های مخابراتی هشدار داده‌اند که اگر فعالیت‌های‌شان در داخل شهر را متوقف نکنند، آنان شبکه‌های مخابراتی را در ولسوالی‌ها آماج قرار خواهند داد.
والی هلمند تاکید کرده که در این باره با آن‌ها صحبت کردیم که با بزرگان خود مشوره کنند و توافقی را که با دولت دارند، عملی سازند.
توقف فعالیت شبکه‌های مخابراتی در هلمند، باشنده‌گان این ولایت را با چالش‌های زیادی روبه‌رو کرده است. شماری از باشنده‌گان هلمند، می‌خواهند که هرچه زودتر این شبکه‌ها فعال شوند.
ولایت هلمند در جنوب افغانستان، یکی از ولایت‌های ناامن کشور است که در آن بیشتر گروه طالبان فعال استند.
شماری از اعضای شورای ولایتی در هلمند، می‌گویند که در حال حاضر بخش زیادی از ولسوالی‌های هلمند به‌دست مخالفان مسلح دولت استند.
آنان با نگرانی از وضیعت کنونی شرکت‌های مخابراتی در این ولایت می‌گویند که شرکت‌های مخابراتی به‌دلیل هراس از به‌آتش‌کشیده‌شدن آنتن‌ها ناگزیر شده‌اند که فعالیت‌های شان را در هلمند متوقف سازند.
عطا الله افغان، رییس شورای ولایتی هلمند گفت: شبکه‌های مخابراتی زیر تسلط حکومت نیست و به‌گونۀ مطلق زیر تسلط طالبان است.
مسوولان ریاست مخابرات ولایت هلمند، می‌گویند که برای توسعۀ شبکه مخابراتی دولتی در هلمند برنامه‌هایی را روی دست دارند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.