سرور دانش در دیدار با رییس دفتر نماینده‌گی سازمان ملل: حمله بر یک گروه مذهبی را خاص بررسی کنید

گزارشگر:چهار شنبه 21 سنبله 1397 - ۲۰ سنبله ۱۳۹۷

mandegar-3معاون دوم رییس‌ حکومت وحدت ملی از شورای امنیت سازمان ملل خواسته که حمله بر گروه خاص قومی در این کشور را به صورت مستقل بررسی کند.
دفتر مطبوعاتی معاونیت دوم ریاست جمهوری در یک اعلامی‌یی از دیدار سرور دانش با رییس دفتر نماینده‌گی سازمان ملل متحد در افغانستان خبر داده است.
در این اعلامیه آمده است، آقای دانش از شورای امنیت سازمان ملل خواسته که حمله بر یک گروه خاص قومی در افغانستان را باید به صورت مستقل بررسی کند.
این در حالی است که هفته گذشته در دو حمله پی‌هم انتحاری و بمب‌گذاری در یک باشگاه ورزشی در غرب کابل، که برای چندمین‌بار یک گروه خاص مذهبی و قومی هدف قرار گرفت، بیش از صد تن کشته و زخمی شدند.
معاون دوم رییس جمهوری افغانستان تأکید کرده که این حملات هدف‌مندانه بوده و یک گروه خاص قومی هدف قرار گرفته است.
در این اعلامیه افزوده شد که آقای دانش به تادامیچی یماماتو گفته است، این مساله باید به صورت مستقل و جدا از بحث امنیت و مسایل سیاسی افغانستان، در سازمان ملل متحد و به خصوص شورای امنیت بررسی شود.
در این دیدار، نماینده سازمان ملل متحد در افغانستان ضمن ابراز نگرانی از حمله بر شهروندان عادی کشور گفته که از نهادهای مربوط سازمان ملل از جمله شورای حقوق بشر این سازمان خواهد خواست تا موقف خود را در این زمینه روشن کنند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.