مدیریت بانک اطلاعاتی آنلاین قاچاق انسان به افغانستان تحویل داده شد

- ۰۶ حوت ۱۳۹۷

مسوولان در وزارت عدلیه می‌گویند که مدیریت بانک اطلاعاتی آنلاین قاچاق انسان را از سازمان بین‌المللی مهاجرت تحویل گرفته است.
وزارت عدلیۀ کشور دیروز دوشنبه، ۶ حوت با نشر اعلامیه‌یی گفت که مدیریت بانک اطلاعاتی آنلاین قاچاق انسان و قاچاق مهاجران از سوی لورانس هارت، نماینده و رییس هیات مأموریت سازمان بین المللی مهاجرت در افغانستان به عبدالبصیر انور وزیر عدلیه سپرده شده است.
mandegarدر اعلامیه به نقل از وزیر عدلیه گفته شده است که هدف از ایجاد و تحویل‌دهی این بانک اطلاعاتی، ثبت معلومات قربانیان قاچاق انسان و قاچاق مهاجران، ثبت معلومات مرتبط به قاچاق‌بران انسان، حمایت از قربانیان قاچاق انسان و ایجاد هماهنگی میان اداره‌های ذیربط برای مبارزه مؤثر با پدیده قاچاق انسان می‌باشد.
آقای انور در این دیدار ایجاد بانک اطلاعاتی قاچاق انسان را یک اقدام مهم خوانده و ابراز امیدواری کرده است که این بانک، قابلیت ثبت معلومات را با جزییات و به تفکیک اهمیت قضیه داشته باشد تا پس از این، در مورد وضعیت قاچاق انسان و قاچاق مهاجران، معلومات جامع و دقیق وجود داشته باشد.
همزمان با این، لورانس هارت رییس سازمان بین‌المللی مهاجرت در افغانستان گفته که این اداره برای تجهیز دفترهای ولایتی کمیسیون مبارزه با قاچاق انسان و آموزش مسوولان آن، همکاری خواهد کرد.
آقای هارت افزوده است که هم‌اکنون بانک اطلاعات آنلاین قاچاق انسان و قاچاق مهاجران در ولایت‌های ننگرهار، بلخ، تخار، قندهار، نیمروز، خوست، هرات، فراه و بدخشان ایجاد و فعال شده است.
بانک معلومات آنلاین قاچاق انسان از سوی کمیسیون عالی مبارزه با قاچاق انسان و قاچاق مهاجران، وزارت عدلیه و سازمان بین المللی مهاجرت به همکاری مالی ادارۀ انکشافی امریکا پس از شش ماه ایجاد گردیده است.
افغانستان جز سه کشور در جهان است که بیشتر قاچاق انسان و مهاجران از آن صورت می‌گیرد. هرچند آمارهای مشخصی در زمینه وجود ندارد؛ اما گفته می‌شود سالانه هزاران افغانستانی قربانی این پدیده می‌شود. دولت افغانستان پیش از این، قاچاق انسان و مهاجران را جرم پنداشته است.
گفتنی است که آقای عبدالبصیر انور، همزمان با کرسی وزارت عدلیه، مسوولیت ریاست کمیسیون عالی مبارزه با قاچاق را نیز به دوش دارد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.