عمران غنی را به پاکستان دعوت کرد

- ۱۶ ثور ۱۳۹۸

محمداشرف غنی رییس حکومت وحدت ملی، در یک تماس تلفنی با عمران خان نخست وزیر پاکستان، در خصوص پروسۀ صلح افغانستان و اتصال منطقه‌یی بحث و تبادل نظر کردند.
ارگ ریاست حکومت وحدت ملی گفته است که عمران خان در این تماس تلفنی تعهد سپرد که کشورش آماده هرگونه همکاری که منتج به تأمین صلح و ثبات در افغانستان گردد، می‌باشد.
نخست وزیر پاکستان mandegarن دعوت عمران خان را پذیرفت و گفت که تاریخ مناسب و مشخص سفر به پاکستان از طریق مجاری دیپلوماتیک دو کشور، تعیین گردد.
این در حالی است که آقای غنی سه روز پیش، در مراسم اختتامیه لویه جرگه مشورتی صلح از پاکستان خواست تا صادقانه در روند صلح افغانستان همکاری کند.
او گفت: «پیام من به تمام کشورهای منطقه و به‌خصوص پاکستان این است که هدیه پس از صلح پیام بزرگ خواهد بود که رشد اقتصادی شما را در قبال خواهد داشت؛ ما صمیت با تمام جهان داریم و می‌خواهیم که چنین صمیمیت با پاکستان نیز داشته باشیم؛ رابطه ما استوار بر منافع دوطرف، رابطه دو دولت آزاد و برابر به پشتیبانی دو ملت خواهد بود بود.»
او گفت که مردم افغانستان به هر شکل ممکن بساط غم را از کشور خود بر می‌چینند و با کشورهای مختلف جهان روابط برقرار خواهند کرد؛ اما امیدوارند که پاکستان در صدر این لیست قرار داشته باشد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.