روزه؛ جراحی بدون چاقو

گزارشگر:نویسنده: بیجاده ۳۱ ثور ۱۳۹۸

بخش پنجـم/

mandegarروزه؛ جراحی بدون چاقو
دکتر فریتس بکر می‌گوید: مطمین‌ترین، بی‌ضررترین و بی‌خطرترین روش درمانی، روزه‌درمانی است و هیچ روشی را نمی‌توان با آن مقایسه نمود. به نظر من و دکتر شلتون، روزه‌درمانی بهترین روش برای درمان بیماری‌های معده، روده و سلسلۀ اعصاب است. به وسیلۀ روزه درمانی می‌توان از شر زایداتِ جمع‌شده در بدن راحت شد و به کُلِ ارگانیسم بدن این امکان را داد که اعمال حیاتی خود را دوباره مرتب و منظم نماید. روزه یک عمل جراحیِ بدون چاقو است، همچنان که دکتر سیمرمن آن را تشریح کرده و در مقام پیش‌گیری از بیماری‌ها، نتایج آن غیر قابل تصور می‌باشد و به نظر من، با ارزش‌ترین روش برای جوان شدن و ترمیم بدن است و در مقایسه با روش درمانی‌یی که پیوند سلول‌های تازه روی شخص نیازمند اجرا می‌گردد، قابل مقایسه نیست.

دکتر فریتس بکر می‌گوید: روزه گرفتن نه گرسنه‌گی کشیدن است نه یک روش درمان‌گر، بلکه یک نوع استراحت است که به بدن این امکان را می‌دهد که خود را برای ترمیم و نظافت درونی و بیرون ریختن مواد مزاحم بسیج نماید و دوباره خود را پاک‌سازی و بازسازی کند. راز و رمزِ تأثیر معجزه‌آسای این امر، درون ارگانیسم زندۀ بدنِ ما نهفته است در درونِ هر شخص یک نیروی درمان‌کنندۀ خدادادی وجود دارد.

پیشینۀ روزه‌درمانی
فرهنگ روزه گرفتن به قرن‌ها پیش مربوط می‌شود. در هومر نیز روزه یکی از روش‌هایی بوده که در زمان‌های قدیم مصریان به عنوان درمانِ بیمار از آن استفاده می‌کردند. یونانی‌ها و تمام اهـالی مدیترانه از روزه برای برای درمان بیماری‌های خود مدد می‌گرفتند. در ایتالیا در زمان ناپولیتان‌ها پزشکان به مدت ۱۵۰سال روزه را برای بیمارانِ خود تجویز می‌نمودند که مدت آن به چهل روز می‌رسید. من (دکتر شلتون) مدتِ چند دهه است که فقط با روزه مشغولم و بیمارانِ خود را فقط با روزه درمان می‌کنم. مدت روزه گرفتن بیمار از چند روز تا سه ماه نیز طول کشیده است. بیماران هم برای کم کردن وزنِ خود و هم برای برقراری مجدد تن‌درستی روزه می‌گیرند.

مخالفین روزه
بعضی از اطباء مخالفت‌هایی با روزه نموده‌اند که هیچ پایۀ علمی ندارد. جملۀ معروفی وجود دارد که می‌گوید بهترین دلیل امکانِ چیزی وقوع آن چیز می‌باشد؛ ما که می‌گوییم روزه موجب سلامتی است، دلیل‌مان نمونه‌های فراوانی‌ست که اولاً: با روزه‌درمانی سلامتی از دست رفتۀ خود را بازیافته‌اند. ثانیاً: بسیاری از افراد ده‌ها سال روزه گرفته‌اند و از بسیاری از افرادی که روزه نگرفته‌اند سالم‌ترند.
دکتر شلتون یکی از پزشکانِ امریکایی که خود در امریکا مؤسسۀ روزه‌درمـانی دارد و بسیار موفق بوده، می‌گوید: بیشتر کتاب‌هایی که علیه روزه نوشته شده، توسط کسانی‌ است که در تمام عمرِ خود حتا یک وعدۀ غذایی خود را کنار نگذاشته‌اند. روزه گرفتن نقش موثری در تن‌درستی و حفظ آن ایفا می‌کند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.