۱۰ نظامی پاکستان در نزدیکی مرز افغانستان کشته شدند

۵ اسد ۱۳۹۸

mandegar۱۰ تن از نظامیان پاکستان در پی حملات روز شنبه مهاجمان ناشناس از خاک افغانستان به مواضع این نیروها در نزدیکی نوار مشترک مرزی کشته شدند.
روابط عمومی ارتش پاکستان اعلام کرده که تروریست‌ها از خاک موتر حامل مرزبانان پاکستانی در نزدیک نوار مشترک مرزی دو کشور را هدف قرار دادند.
براساس این گزارش، این حملات دیروز در نقطه مرزی «وزیرستان شمالی» در شمال غرب و منطقه مرزی «چمن» در ایالت بلوچستان در جنوب غربی پاکستان صورت گرفت.
تاکنون هیچ گروهی مسوولیت حملات امروز را بر عهده نگرفته اما ارتش پاکستان همواره عناصر گروه تروریستی تحریک طالبان را برای حمله به مرزبانان و نفوذ به مناطق مرزی مقصر می داند.
اواسط اردیبهشت ماه امسال نیز نیروهای پاکستانی در نزدیکی مرز افغانستان با عناصر تروریستی درگیر شدند که درپی آن ده ها تروریست کشته و سه نظامی پاکستانی نیز جان خود را از دست دادند.
دولت پاکستان در اعتراض به حمله تروریست ها از خاک افغانستان کاردار سفارت این کشور در اسلام‌آباد را احضار کرد. دولت اسلام‌آباد می گوید: گروه تحریک طالبان موسوم به (تی.تی.پی) پس از راه اندازی عملیات گسترده از سوی ارتش این کشور به افغانستان گریخته و با ایجاد پایگاه‌هایی، نقاط مرزی پاکستان، نیروهای امنیتی و روستاهای مجاور در این منطقه را هدف حملات خود قرار می دهد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.