از سوی وزارت تحصیلات عالی: هرگونه گردهمایی‌ انتخاباتی در مراکز تحصیلی ممنوع شد

- ۰۶ اسد ۱۳۹۸

mandegarهمزمان با آغاز کارزار انتخاباتی، وزارت تحصیلات عالی با انشتار بیانیه‌یی هرگونه گردهمایی‌های انتخاباتی را در مراکز تحصیلی کشور ممنوع اعلام کرد.
پیش از این ادارۀ مستقل ارگان‌های محلی نیز به تمام ادارات دولتی در مرکز و ولایات کشور گوش‌زد کرده بود که از هر گونه مداخله و تأثیرگذاری در روند برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری کشور خودداری کنند.
در همین حال، وزارت تحصیلات عالی، برگزاری هر نوع گردهمایی‌ها، سخنرانی‌ها و سایر فعالیت‌های مربوط به کارزارهای انتخاباتی در تمامی مراکز تحصیلی کشور ممنوع کرده است.
در بیانیه وزارت تحصیلات عالی از تمامی استادان، مسوولان و دانشجویان دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی خواسته شده است که از برگزاری برنامه‌های مرتبط به مبارزات انتخاباتی در این مراکز تحصیلی خودداری کنند.
در بیانیه آمد است که از آن جایی که دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلات عالی کشور مراکز تدریس، تحقیق و تولید علم است و مسوولیت تربیۀ فرزندان کشور را به عهده دارد، از تمام منسوبان، استادان و دانشجویان تقاضا می‌شود تا از گردهمایی‌ها، سخنرانی‌ها و فعالیت‌های دیگر مربوط به مبارزات انتخاباتی و مشابه به آن که در قانون ممنوع قرار داده شده است، در چارچوب نهادهای تحصیلی جداً خودداری کنند.
وزارت تحصیلات عالی هشدار داده است که در صورت وقوع تخلف به این موارد، با عاملان برخورد قانونی خواهد شد.
گفتنی است که کارزارهای انتخاباتی نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری کشور از شش اسد آغاز شده و تا دو ماه دیگر ادامه می‌یابد، قرار است انتخابات ریاست‌جمهوری با رقابت ۱۷ نامزد به تاریخ ششم میزان سال جاری در کشور برگزار گردد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.