ولز: خلیل‌زاد تلاش می‌کند از طالبان برای کاهش خشونت‌ها تعهد بگیرد

گزارشگر:رعنا نظری ۶ دلو ۱۳۹۸

معاون وزیر خارجۀ امریکا در آسیای مرکزی و جنوبی می‌گوید که نمایندۀ ویژۀ این کشور در دیدار با طالبان در حال تلاش است تا از آن‌ها بابت کاهش خشونت‌ها تعهد بگیرد.
آلیس ولز، معاون وزیر خارجه امریکا در آسیای مرکزی و جنوبی پس از سفر به هند، بنگلادیش و پاکستان در یک نشست خبری ضمن قدردانی از اقدامات پاکستان در راستای روند صلح افغانستان گفت که اسلام‌آباد از اهرم‌های مهمی برای ارتقاع امنیت و ثبات در افغانستان برخوردار است.
براساس بیانیه منتشر شده توسط وزارت خارجه امریکا، ولز دربارۀ روند صلح افغانستان به خبرنگاران گفت: زلمی خلیل‌زاد و تیمش در دوحه حضور دارند. آن‌ها طالبان را تشویق می‌کنند تا برای کاهش حملات تعهد دهند تا مردم افغانستان بتوانند با یکدیگر بر سر میز مذاکره بنشینند و این روند ادامه دارد.
این در حالی است که طالبان اخیراً در بیانیه‌یی اعلام کرد که با طرح کاهش خشونت‌ها موافقت کرده، اما امریکایی‌ها با طولانی کردن این مذاکرات به دنبال اهداف دیگری هستند.
طالبان پیش از این گفته بودند که طرف امریکایی می‌خواهد در تعریف کاهش خشونت وقت بیشتری را هدر دهد در حالی که این تنها بخش کوچکی از مطالبه کابل است که به عنوان ابزاری برای جلوگیری از صلح استفاده می‌شود.
برخی رهبران سیاسی و احزاب افغانستان نیز دولت افغانستان را به تلاش برای ایجاد مانع در مسیر صلح متهم می‌کنند.

mandegar

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.