۴ نرمشی که نباید فـرامـوش کنید

- ۱۸ حوت ۱۳۹۱

ورزش کردن از جمله مهم‌ترین کارهایی است که باید در طول روز انجام دهید، ولی برخی سهل‌انگاری کرده و به توصیه پزشکان در این خصوص دقت نمی‌کنند، از همین‌رو بیشتر به بیماری‌های مختلف دچار می‌شوند.
وقت و زمان یکی از پرکاربردترین دلایلی است که بسیاری‌ها برای فرار از ورزش از آن استفاده می کنند. هم‌چنین برخی‌ها ورزش‌ را بسیار سخت و طاقت‌فرسا می‌دانند. در این مطلب به ۴ نرمش اشاره می‌‌شود که فقط طی چند دقیقه می‌توانند به شما سلامتی بدهند. متخصصین یادآور شده‌اند که این نرمش‌ها را همیشه به خاطر داشته باشید و روزانه از آن‌ها استفاده کنید.

حرکت با چوکی
برای این نرمش نیاز به یک چوکی دارید، اما دقت کنید که چوکی توان فشارهای وارده به قسمت پایه‌های جلویی را داشته باشد. دست‌های‌تان را در لبه چوکی قرار داده و پاها را بر زمین عمود کنید. پس از این حالت به آرامی آرنج‌ها را خم کنید تا زاویه ۹۰ درجه به خود بگیرد. در این حالت ۵ ثانیه مکث کنید و دوباره به حالت اول بازگردید. این نرمش می‌تواند برای بازو و مچ شما بسیار مفید باشد و هم‌چنین پاها و عضلات پشت پا را قوی می‌کند.

شنا
یکی از تمریناتی که می‌تواند عضلات مختلف شما را پرورش دهد، شنا رفتن است. این ورزش را در هر مکانی می‌توانید انجام دهید تا تنها تعداد کمی از آن‌ها می‌تواند برای بدن بسیار خوب باشد. بر روی شکم روی زمین دراز بکشید و پاهای‌تان را کاملاً صاف قرار دهید. سپس به کمک دست‌ها از زمین فاصله بگیرید. در دفعات بعدی به زمین تنها نزدیک شوید و نگذارید تا قفسه سینه به زمین برسد. آن‌هایی که تجربه کافی ندارند، می‌توانند زانوهای‌شان را روی زمین بگذارند. این نرمش می‌تواند قفسه سینه، بازوها، پشت و عضلات شکمی را قوی کند.
اسکات
یک نرمش بسیار خوب برای عضلات پا اسکات است. افرادی که به باشگاه‌های بدن‌سازی می‌روند، حتماً با این حرکت آشنا هستند. در این حرکت باید پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید، سپس در حالی که کمر شما کاملاً صاف است، زانوها را خم کنید تا زاویه ۹۰ درجه به خود بگیرند. در این حالت چند ثانیه‌یی صبر کنید و سپس به کمک عضلات پشت و کمک زانو به حالت اولیه باز گردید. این حرکت را می‌توانید به کمک وزنه نیز برای تأثیر بیشتر انجام دهید.
پلانک
برای این نرمش بار دیگر به حالت شنا بازگردید، ولی با این تفاوت که به جای کف دست‌ها، آرنج و ساق دست را روی زمین قرار دهید. در این حالت شما به بدن نزدیک‌تر می‌شوید. در این حالت بدنِ خود را کاملاً منقبض کنید و سعی کنید با استفاده از تمام عضلات‌تان، در این حالت باقی بمانید. برای نتیجه بهتر و بیشتر می‌توانید حتا یک پای خود را از روی زمین بلند کنید تا مقداری کار دشوارتر گردد. پلانک می‌تواند برای قفسه سینه، پشت و شانه‌ها بسیار مفید باشد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.