سه سرباز ناتو در حمله انتحاری در کابل کشته شدند

گزارشگر:7 جدی 1392 - ۰۶ جدی ۱۳۹۲

mandegar-1یک مهاجم انتحاری چاشت روز جمعه موتر بمبگذاری شده خود را در نزدیک کاروان موترهای ناتو در شرق کابل منفجر کرد. سه سرباز ناتو در این حمله کشته و هشت غیرنظامی زخمی شدند.
یک مهاجم انتحاری بمب خود را روز جمعه در جاده‌یی منفجر کرد که شهر کابل را به جلال آباد متصل می‌کند. در این جاده چندین قرارگاه دولتی و نظامی موقعیت دارند. حشمت الله ستانکزی، سخنگوی پولیس کابل گفت: «حدود ساعت ۱:۰۰ چاشت به وقت محلی، یک بمبگذار انتحاری موتر خود را در جاده کابل- جلال آباد به کاروان موترهای نیروهای خارجی کوبید».
«نیروی بین المللی همکاری امنیتی» (آیساف) تحت رهبری ناتو نیز وقوع این حمله را تایید کرد و گفت که سه سرباز این نیرو در حمله انتحاری روز گذشته کشته شدند. آیساف در مورد ملیت این افراد معلوماتی ارائه نکرد.
خبرگزاری «دی پی ای» آلمان به نقل از ستانکزی نوشته است که هشت فرد ملکی به شمول یک زن در این حمله زخمی شده اند. پیش از این، سخنگوی پولیس کابل شمار زخمی ها را شش فرد ملکی گفته بود.
در همین حال، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان به خبرگزاری فرانس پرس گفته است که این گروه مسئولیت حمله امروز را بر عهده می گیرد. مجاهد گفت که «چندین نیروی خارجی در این حمله کشته شدند». اما شورشیان طالبان غالبا در مورد حملات خود و تلفات نیروهای خارجی اغراق می کنند.
روز چهارشنبه نیز دو راکت به محوطه سفارت امریکا در کابل اصابت کرد. طالبان مسئولیت آن حمله را نیز بر عهده گرفتند.
حملات اخیر در حالی انجام می‌شوند که حامد کرزی امضای موافقت نامه دو جانبه امنیتی با ایالات متحده امریکا را مشروط به برآورده شدن شرایطی کرده است. این موافقت نامه چگونگی حضور نیروهای امریکایی را پس از سال ۲۰۱۴ در افغانستان تعیین می کند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.