کمیسیون شکایات انتخاباتی به اشرف‌غنی احمدزی هشدار داد

گزارشگر:15 جدی 1392 - ۱۴ جدی ۱۳۹۲

کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی از اشرف‌غنی احمدزی و معاون اولش جنرال دوستم خواست که کمپاین‌های انتخاباتی خود را متوقف کنند.
نادر محسنی دبیر و سخنگوی کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی روز گذشته در یک نشست خبری در کابل گفت که اشرف غنی و جنرال دوستم معاونش کمپاین‌های انتخاباتی خود را متوقف کند.mandegar-3
این درحالی است که هفته گذشتۀ اشرف غنی احمدزی، نامزد ریاست‌جمهوری در جمع هواداران خود گفت: «اگر مناظره می‌کنند، در ۳۴ ولایت بیایند که مناظره کنیم. اگر دفتر ندارند، ما برای‌شان دفتر خلاص می‌کنیم.»
آقای احمدزی افزود: «اگر اسب می‌خواهند، اینه جنرال صاحب دوستم برای‌شان اسب می‌دهد. اگر مناظره کرده نمی‌توانند، بیایند بزکشی کنیم؛ جنرال صاحب دوستم با آن‌ها بزکشی می‌کند.»
این سخنان اشرف‌غنی احمدزی واکنش‌ شماری از هواداران نامزدان دیگر ریاست‌جمهوری و شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی را برانگیخت.
دبیر و سخنگوی کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی گفت که این کمیسیون، دستور اقدام اصلاحی به تیم انتخاباتی اشرف غنی احمدزی ارسال کرده است.
در همین‌ حال، سیدآغا فاضل سانچارکی، سخنگوی ائتلاف ملی از واکنش کمیسیون شکایات‌های انتخاباتی اظهارات خرسندی کرد.
آقای سانچارکی در صفحه‌ فیس‌بوک خود نوشته است: «کمیسیون شکایات انتخاباتی اظهارات نسنجیده و تنش‌آور آقای اشرف غنی وجنرال دوستم برخورد قانونی کرد و ضمن هشدار به آن‌ها و تاکید بر اینکه آنان پیش از وقت کمپاین کرده اند، ایشان را جریمه و توبیخ کرد.»
آقای سانچارکی افزود:» البته تردید وجود دارد که تنها جریمه و توبیخ بتواند بار تاثیرات منفی و بهانه‌یی را که این سخنان به دست بعضی‌ها داده است، جبران کند.»
او ادامه داد: طوری که می‌بینید تلویزیون ژوندون و نشریه‌های باور و سرنوشت دو شبانه روز است که سخنان سخیف آنان را می‌جوند و حاشیه‌گویی و پروپاگند به راه انداخته اند.
پیش از این کمیسیون انتخابات نیز اعلام کرده بود که تبلیغ پیش از موعد نامزدان انتخابات ریاست جمهوری و شورای ولایتی خلاف قانون است.
دورۀ مبارزات انتخاباتی برای کاندیدان ریاست جمهوری از ۱۳ دلو سال جاری تا ۱۳ حمل ۱۳۹۳ و دوره مبارزات انتخاباتی شوراهای ولایتی را از ۱۳ حوت سال جاری تا ۱۳ حمل سال آینده تعیین کرده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.