ستاد انتخاباتی داکتر عبدالله در واکنش به پاسخ منفی کمیسیون به درخواست‌های شان: دیگــر کمیسیون‎هــای انتخاباتی مشـروعیت نـدارند

گزارشگر:9 سرطان 1393 - ۰۸ سرطان ۱۳۹۳

ستاد انتخاباتی داکتر عبدالله عبدالله اعلام کرد که کمیسیون انتخابات تمامی خواست‌های این ستاد را رد کرده است. این ستاد گفت کمیسیون انتخابات بی‌طرف نیست و به سود یکی از کاندیدان کار می‌کند.
ستاد انتخاباتی داکتر عبدالله عبدالله گفته است که کمیسیون انتخابات افغانستان خواست این نامزد را برای برگزاری دوباره انتخابات در برخی از ولایت‌های شرقی رد کرده است. این ستاد می‌گوید که در برخی ولایات، شمار آرا با تعداد نفوس آن‌ها تناسب ندارد.mnandegar-3
نصرالله بریالی ارسلایی، رییس دفتر مبارزات انتخاباتی داکتر عبدالله روز یکشنبه (۸ سرطان ۱۳۹۳) در یک کنفرانس خبری گفت: «پس از امروز ما تمام فیصله‌های کمیسیون انتخابات و کمیسیون شکایات انتخاباتی را رد می‌کنیم و برای ما هیچ گونه قانونیت و مشروعیت ندارد».
آقای عبدالله همکاری خود را پس از آن با کمیسیون‌های انتخاباتی افغانستان به حالت تعلیق درآورد که اسناد و شواهد معتبر مبنی بر تقلب گستردۀ کمیسیون‏‎ انتخابات به سود اشرف غنی احمدزی افشا شد.
آقای ارسلایی گفت در انتخابات ۲۴ جوزا مقام‌های دولتی و کمیسیون انتخابات پروژه‌یی را به نفع یکی از نامزدان به پیش برده اند: «مقام‌های کمیسیون انتخابات همراه با مقام‌های دولتی زمینه تقلب را فراهم کرده و یک پروژه دیزاین شده را عملی کرده اند که در این پروژه به صورت آشکارا برای یک نامزد خاص کار کرده اند». این مسوول ستاد انتخاباتی داکتر عبدالله گفت که کمیسیون انتخابات در تقلب‌های انتخاباتی «مستقیما نقش داشته است».

خواست داکتر عبدالله
داکتر عبدالله از کمیسیون انتخابات خواسته است تا در ولایاتی که به نفع رقیبش اشرف غنی احمدزی، به صورت گسترده تقلب شده، دوباره انتخابات برگزار شود. تیم انتخاباتی داکتر عبدالله می‌گوید در ولایات خوست، پکتیا و پکتیکا به صورت سیستماتیک تقلب صورت گرفته است.
اما این تیم روز یکشنبه اعلام کرد که این خواست آن‌ها از سوی کمیسیون انتخابات پذیرفته نشده است. تیم داکتر عبدالله گفت که کمیسیون انتخابات و کمیسیون شکایات انتخاباتی هر دو از نظر آن‌ها قانونیت ندارند و فیصله‌‌‌‌های شان مدار اعتبار نیست.

 

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.