اسلام آباد پیش‌شرط‌‌های کرزی را نپذیرفت

- ۱۸ میزان ۱۳۹۱

پاکستان با انتقاد شدید از اظهارات رییس‌جمهوری افغانستان برای الحاق پیش‌شرط‌هایی به بسته پیشنهادی همکاری‌ استراتژیک میان کابل و اسلام‌آباد، گفت: پیش‌شرط‌های کرزی را نمی‌پذیریم.
رییس‌جمهور کرزی، هفته‌ گذشته در یک کنفرانس خبری اعلام کرد، این پیش‌شرط‌ها در مذاکرات برای توافق‌های استراتژیک با پاکستان مطرح می‌شود و باید به این بسته همکاری‌های استراتژیک پیوست شود.
حامد کرزی با فهرست کردن برخی از این شروط خواستار توقف حمایت از تروریسم، عدم حمایت از عاملان انتحاری، عدم مداخله نظامی در امور داخلی افغانستان که منجر به کشته شدن غیرنظامیان می‌شود، شد.
رییس‌ جمهوری افغانستان افزود: بلافاصله پس از آنکه دولت پاکستان به ما در مورد انجام این شروط اطمینان دهد، دولت کابل نیز به انجام همکاری‌های دوستانه با اسلام‌آباد و مقابله با تروریسم و فعالیت‌های تروریستی می‌پردازد.
این در حالی است که اسلام‌آباد شدیدا چنین پیش‌شرط‌هایی را از سوی دولت کابل رد کرده و آنها را «نابه‌جا و بی‌اساس» خوانده است.
سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان نیز در بیانیه‌یی اعلام کرد: اسلام‌آباد به انجام مذاکراتی مسوولانه و سنجیده با کابل تمایل دارد و باید از هرگونه دیپلماسی رسانه‌ای اجتناب کرد.
این سخنگو همچنین افزود: پیشنهاد توافق همکاری‌ استراتژیک توسط حامد کرزای در جریان نشست سه‌جانبه که اخیرا در حاشیه شصت و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک صورت گرفت، مطرح شد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.