گفت‌وگوی ویدیویی رهبران دولت وحدت ملی با وزیر دفاع امریکا تأکید بر اصلاحات در بخش مالی و بودجه‌یی نهادهای امنیتی

گزارشگر:شنبه 23 عقرب 1394 - ۲۲ عقرب ۱۳۹۴

رهبران دولت وحدت ملی، پنج‌شنبه‌شب از طریق ویدیو کنفرانس با اشتون کارتر وزیر دفاع ایالات متحده امریکا صحبت کردند.
در این کنفرانس ویدیویی، هر دو جانب در رابطه به ظرفیت‌های موجود نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان، پلان‌های اصلاحی و انکشافی برای آینده و استفاده از درس‌های آموخته شده، بحث و تبادل نظر نمودند.
mandegar-3براساس خبرنامۀ ارگ، رییس جمهور غنی از تداوم کمک‌ های ایالات متحده امریکا در راستای تقویت نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، تشکری کرد و خاطر نشان نمود که این کمک‌ها در عرصه‌های تجهیز، تمویل و آموزش این نیروها مهم و اساسی می‌باشد.
هر دو جانب در رابطه به تجارب به دست آمده و استفاده از این تجارب در تقویت بیشتر نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان تاکید کردند.
رییس جمهور بر استراتیژی تأمین امنیت از جمله تعرض و جنگیدن، حفظ مناطق، مختل ساختن عملیات‌های دشمن و تحکیم و انکشاف ساحات تحت امن، تاکید نمود.
اشتون کارتر وزیر دفاع امریکا، توانایی و موفقیت نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان را نقطه عطف تقویت این نیروها دانست و در رابطه به تقاضای حکومت امریکا از کانگرس آن کشور به خاطر مصارف مالی این نیروها در سال آینده میلادی به رییس جمهور معلومات داد.
رییس جمهور غنی بر ضرورت تقویت قوای هوایی کشور و انکشافات به عمل آمده در این راستا، صحبت کرد و در مورد راه‌های تقویت بیشتر این نیروها و تجهیز و آموزش آنها و همچنان تقویت نیروهای توپچی تاکید کرد.
در این ویدیو کنفرانس، داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی جمهوری اسلامی افغانستان در مورد ضرورت داشتن نیروهای احتیاطی به منظور تقویت توانایی انعطاف‌پذیری در مقابله با حوادث غیر قابل پیش بینی صحبت کرد و رییس جمهور نیز بر این مسأله تاکید نمود و اشتون کارتر آن را یک موضوع کلیدی دانست.
همچنان محمد معصوم ستانکزی سرپرست وزارت دفاع ملی در رابطه به آموزش پیلوت‌ها به خصوص در عملیات‌های شبانه و چگونگی دریافت وسایل تخنیکی برای اجرای این عملیات ها و همچنان مسأله تجهیزات استهلاک شده، صحبت نمود.
در این تماس ویدیویی، رییس جمهور کشور و اشتون کارتر وزیر دفاع امریکا در رابطه به کار روی اصلاحات و ایجاد ظرفیت‌ها در عرصه مدیریت امور بودجوی و مالی نهادهای امنیتی و دفاعی افغانستان نیز صحبت نمودند.
رییس جمهور غنی بر تقویت توانایی نهادهای امنیتی و دفاعی افغانستان در مصرف و استفاده موثر از کمک‌های امریکا و سایر شرکای بین المللی، تاکید کرد.
در این ویدیو کنفرانس بر علاوه رییس جمهور غنی و داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی، محمد معصوم ستانکزی سرپرست وزارت دفاع ملی، اکلیل حکیمی وزیر مالیه، حمدالله محب سفیر افغانستان در امریکا، جنرال کمبل فرمانده عمومی نیروهای ناتو در افغانستان و جنرال لویید هاتسن فرمانده مرکزی امریکا، اشتراک داشتند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.