جنرال ارشد امریکایی: پناهگاه‌های امن در پاکستان نابودی تروریست‌ها در افغانستان را دشوار می‌کند

گزارشگر:یک شنبه 11 دلو 1394 - ۱۰ دلو ۱۳۹۴

یکی از جنرال‌های ارشد امریکا گفته است،‌ از میان بردن دشمن در افغانستان بسیار سخت است چون گروه‌های تروریستی چون حقانی و طالبان دارای پناهگاه‌هایی در پاکستان هستند.
به گزارش خبرگزاری پی.تی.آی، جنرال جان نیکلسون،‌ فرمانده نیروهای ناتو در افغانستان به اعضای کمیته نیروهای مسلح سنای امریکا گفت: زمانی که دشمن از داشتن پناهگاه‌های امن در کشوری دیگر بهره می‌برد،‌ از بین بردنش بسیار سخت می‌شود.
وی ادامه داد، پناهگاه‌های امن تروریست‌ها در داخل پاکستان مشکل اصلی در مقابله با آن‌ها و از بین بردنشان است. این پناهگاه‌ها یکی از چالش‌های اصلی ما محسوب می‌شود. این پناهگاه‌ها همان‌هایی هستند که دشمنان اصلی ما چون شبکه حقانی و طالبان در داخل پاکستان از آنجا علیه خاک افغانستان دست به حمله می‌زنند.
جان مک‌کین، از سناتورهای جمهوری خواه امریکایی و از منتقدان اصلی سیاست‌های ایالات متحده در قبال پاکستان و افغانستان که خواستار توقف کاهش تعداد سربازان این کشور و خروج آنها از افغانستان است، از این جنرال امریکایی خواست تا درباره اوضاع نیروهای امریکایی در افغانستان نیز سوالاتی را پاسخ دهد و وی گفت: مقابله با شبکه حقانی و طالبان در زمانی که آنها در مناطق امن در پاکستان هستند،‌ بسیار سخت و دشوار است. باید ابتدا پاکستان را مجبور ساخت تا با تروریسم به مقابله بپردازد.
وی ادامه داد: در این مورد، پاکستان باید این پناهگاه‌ها را بیابد و آن‌ها را معدوم کند. مرحله بعد در مقابله با تروریست‌ها ایجاد ظرفیت‌های دفاعی برای ارتش افغانستان است تا سطح خشونت در این کشور پایین آید. اعمال فشار اسلام آباد بر طالبان باید با روند سازش به منظور برقرار صلح در منطقه همراه باشد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.