غنی هنگام غم‌شریکی با قربانیان غور: انتـقام مـی‌گیـریم

گزارشگر:شنبه 15 عقرب 1395 - ۱۴ عقرب ۱۳۹۵

رییس‌جمهور غنی برای غم‌شریکی با خانواده‌های افرادی که اخیراً توسط داعش کشته شدند، به فیروزکوه مرکز ولایت غور سفر کرد و قول داد که انتقام خون این غیرنظامیان را می‌گیرد.
بیست و ششم ماه اکتوبر افراد مسلح در ولایت غور ۳۰ فرد ملکی را ربوده و به قتل رساندند؛ افرادی که به گفته مقامات اکثراَ چوپان بوده اند. گروه mandegar-3تروریستی داعش مسوولیت این کشتار را به عهده گرفت.
اشرف غنی که با شماری از مقام‌های دولتی به فیروز کوه سفر کرده بود، در جمعی از مسئولان محلی، خانواده‌های قربانیان، بزرگان قومی و جوانان این ولایت گفت: «من، بانوی اول و همه همکارانم خدمت شما رسیدیم که بگوییم گلم غم، گلم غم تمام افغانستان است. امروز هیچ افغان با وجدانی نیست که از فاجعه غور دردمند نباشد.»
اشرف غنی که در این سفر تقاضاهای مردم غور و خانواده های قربانیان را استماع کرد، در رابطه به کشتار اخیر گفت: «دولت هم عزادار است و هم اراده انتقام دارد.»
مردم غور امیدوارند که وضعیت شکننده امنیتی ولایت شان در پی سفر رئیس جمهور بهتر شود. فضل الحق احسان رئیس شورای ولایتی غور در مورد سفر رئیس جمهور به این ولایت گفت: «مردم غور برق خواستند، سرک خواستند و نیروی امنیتی اضافی خواستند. رییس جمهور گفت که شش ماه به من وقت بدهید که تعهداتی را که با شما کردم عملی کنم».
همزمان با این، شماری از اقارب ۳۰ فرد ملکی که از سوی افراد وابسته به داعش کشته شده اند، خواهان کمک های درازمدت به بازماندگان این قربانیان و سرکوب شورشیان در این ولایت هستند.
غوث الدین غوث باشنده غور که شه غضو فامیلش را در این رویداد از دست داده است گفت: «خانواده های شهدا می بینند که وعده های رئیس جمهور عملی می شود یا نه. اگر شد که خوب است و حمایت مردم از دولت بیشتر هم می شود؛ اگر نشد و تروریستان سرکوب نشدند، وضعیت از این که هست بدتر خواهد شد».
رییس جمهور پس از ملاقات با خانواده‌های کشته شدگان رویداد اخیر به نیروهای امنیتی و دفاعی دستور داده است تا با استفاده از تمامی امکانات شان برای تامین امنیت غور و مبارزه با دهشت افگنی استفاده کنند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.