واکنش اسلام‌آباد به اظهارات اخیر جنرال امریکایی: نتیجه کار لابی‌های هند و افغانستان است

گزارشگر:یک شنبه 24 دلو 1395 - ۲۳ دلو ۱۳۹۵

مقام‌های پاکستان اظهارات فرمانده ارشد امریکا در افغانستان را کم‌اهمیت خواندند. این مقام‌ امریکایی در جلسه سنا از دولت واشنگتن خواست تا در روابط با پاکستان “بررسی جامع” انجام دهد.
به گزارش پایگاه خبری تریبیون، جنرال جان نیکلسون، ‌فرمانده ارشد امریکا در افغانستان پنجشنبه گذشته در کمیته سرویس‌های مسلح سنا گفته بود، mandegar-3شبه‌نظامیان طالبان و شبکه حقانی وابسته به طالبان همچنان پناهگاه‌های امنی در امتداد مرز در منطقه قبیله‌ای پاکستان دارند.
این جنرال امریکایی با اشاره به اینکه سربازان امریکایی بیشتری برای شکست این “بن‌بست” لازم است، گفت: لازم است تا “بررسی جامعی”در سیاست امریکا در قبال پاکستان انجام شود.
پاکستان اظهارنظر رسمی در این رابطه نداشت، اما یک مقام ارشد گفته است که مساله جدید و یا چشمگیری در سخنان این جنرال وجود ندارد. با این حال، او گفت که اظهارات جنرال نیکلسون از “شکست” ارتش امریکا در مقابل “چالش‌های امنیتی پیش روی آنها در افغانستان حکایت دارد.”
این مقام گفت: لابی‌های هندی و افغانستان در آنجا (واشنگتن) بسیار فعال هستند و ما شاهد ادامه اظهارنظرهای مثبت و منفی از جانب امریکا هستیم. با این حال پیام‌هایی که از دولت ترامپ دریافت کردیم، مثبت است.
این مقام پاکستانی با اشاره به گفت‌وگوی تلفنی وزرای دفاع امریکا و پاکستان افزود: امریکایی‌ها اهمیت ما را درک می‌کنند. آنها همچنین می‌دانند که اظهارنظرهای منفی جو دوستانه را خراب می‌کند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.