بربنیاد نامه‌های یافت‌شده: پسر بن لادن می‌خواهد انتقام پدرش را بگیرد

- ۲۴ ثور ۱۳۹۶

حمزه بن لادن، پسر اسامه بن لادن براساس نامه‌های یافت شده در جریان یورش سال ۲۰۱۱ برای کشتن پدرش در پاکستان ممکن است رهبر بعدی القاعده باشد.
نامه‌های شخصی یافت شده از سکونت‌گاه اسامه بن لادن، رهبر کشته شده القاعده در پاکستان نشان می‌دهد که پسر او یعنی حمزه که اکنون حدود ۲۸ سال سن دارد در آستانۀ تصدی رهبری القاعده چند سال بعد از مرگ پدرش است.
MANDEGARیکی از نامه‌هایی که او به پدرش نوشته مربوط به زمانی است که ۲۲ سال سن داشت.
یک مامور سابق اف.بی.آی که این سندهای در حال حاضر محرمانه را خوانده، گفت: به نظر می‌رسد حمزه انگیزه و آماده‌گی گرفتن انتقام مرگ پدرش را داشته باشد.
علی صوفان، یک مقام سابق اف.بی.آی است که بعد از حملات ۱۱ سپتامبر به عنوان بازرس اصلی این دفتر علیه القاعده فعالیت داشته است.
او گفته است که پسر بن لادن به عنوان رهبر احتمالی بعدی این سازمان هنگامی که تنها یک جوان کم سن و سال بود،‌ تلقی می‌شد. از جمله انگیزه‌های اصلی حمزه در نامه‌هایش تمایل برای انتقام است.
صوفان گفت: او اساساً می‌گوید، مردم امریکا ما داریم می‌آییم و شما آن را احساس خواهید کرد و ما می‌خواهیم انتقام کاری را که شما در حق پدرم و عراق و افغانستان انجام دادید، بگیریم.
صوفان در یک فلم ۶۰ دقیقه‌یی توضیح می‌دهد که نامه شخصی حمزه به پدرش به رغم آنکه هنگام نوشته شدن این نامۀ حمزه سال‌ها پدرش را ندیده بود، اهمیت زیادی دارد.
صوفان دربارۀ حمزه گفت: او به پدرش می‌گوید من هر لبخند و هر نگاه و هر کلمه‌یی را که به من گفته‌یی به یاد دارم. من خودم را آب دیده در فولاد می‌دانم.
حمزه در چند ویدیوی تبلیغاتی القاعده به عنوان یک پسر جوان حضور داشته است. او در برخی از فلم‌ها خواهان حملات تروریستی به لندن، واشنگتن و پاریس از جمله در یک پیام صوتی منتشر شده در سال ۲۰۱۵ شده بود.
صوفان همچنان گفت که حمزه از همان واژه‌گان و جملاتی که پدرش استفاده می‌کرد،‌ استفاده می‌کند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.