رهبر طالبان پاکستان: آماده مذاکره هستیم اما سلاح بر زمین نمی‌گذاریم

- ۰۹ جدی ۱۳۹۱

رهبر طالبان پاکستان در یک پیام ویدئویی اعلام کرد که این گروه آماده مذاکره با دولت اسلام آباد است اما اعلام کرد که اعضای این گروه سلاح بر زمین نمی‌گذارند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، حکیم الله محسود، رهبر طالبان پاکستان در این پیام اعلام کرد که این گروه شبه‌نظامی تنها در صورتی که دولت اسلام آباد روابط خود را با دولت واشنگتن قطع کند، مذاکره با پاکستان را مد نظر قرار می‌دهد و بررسی می‌کند.
این نوار ویدئویی پس از یکسری حملات گروه تحریک طالبان پاکستان در سراسر شمال غرب این کشور در هفته‌های اخیر از جمله ترور بشیر بیلور، سیاستمدار ارشد ولایت پیشاور منتشر شده است.
حکیم الله محسود در ادامه این پیام آورده است: این واقعا مضحک است که آنها از ما بخواهند پیش از مذاکرات دست از سلاح برداریم. تا زمانی که اسلام آباد همچنان تحت بردگی امریکا به سر می‌برد، مذاکرات موفقیت آمیز نخواهد بود. چرا که یک برده هیچ گاه تصمیمات مستقلی اتخاذ نمی‌کند.
رهبر طالبان پاکستان همچنین دولت اسلام آباد را به نقض معاهدات صلح در گذشته به واسطه حضور امریکا متهم کرد اما به آن‌ها اشاره‌ای نکرده است.
حکیم الله محسود که پس از کشته شدن بیت الله محسود در حمله هواپیمای بدون سرنشسین امریکا در اوت سال ۲۰۰۹ میلادی رهبری گروه شبه‌نظامی «تحریک طالبان پاکستان» را برعهده گرفته، همچنین گفت که بارها مرگ اسامه بن لادن رهبر سابق القاعده را تلافی کرده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.