نخستین جلسه کمیته مشترک چهار جانبه بررسی طرح انتخاباتی احزاب سیاسی برگزار شد

- ۰۷ اسد ۱۳۹۷

نخستین جلسه کمیته مشترک چهار جانبه، متشکل از نمایندگان احزاب سیاسی، کمیسیون‌های انتخاباتی، جامعه بین المللی و حکومت برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری جمهور؛ این جلسه، دیروز شنبه (۶ اسد) به ریاست سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری در قصر گلخانه صدارت برگزار شد.
mandegar-3کمیته مشترک چهار جانبه بررسی طرح انتخاباتی احزاب سیاسی در پی هدایت رییس جمهور دایر شده تا طرح ارایه شده احزاب سیاسی در مورد انتخابات، مورد ارزیابی قرار گیرد.
اخیرا طرح انتخاباتی‌ از جانب شماری احزاب سیاسی به حکومت ارایه شده است. در این طرح تغییر نظام انتخاباتی از نظام رای واحد غیر قابل انتقال (SNTV) به نظام چند بعدی (MDR)، استفاده از تکنالوژی بایومتریک و نظارت تأثیر گذار احزاب ونهاد های بی‌طرف مدنی پیشنهاد شده است.
نخستین جلسه این کمیته که امروز برگزار شد، طرح ارئه شده احزاب از جوانب و زوایای مختلف توسط اعضای جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و دیدگاه‌های نمایندگان احزاب راجع به طرح ارائه گردید.
سرور دانش، برگزاری انتخابات شفاف، سراسری و عادلانه را خواست همه مردم افغانستان عنوان کرده افزود که حکومت برای بررسی طرح انتخاباتی احزاب سیاسی، آمادگی لازم دارد.
قرار است این سلسله جلسات کمیته مشترک چهار جانبه برای بررسی بیشتر طرح احزاب سیاسی در مورد انتخابات همچنان ادامه یابد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.