مجلس نماینده‌گان: افغانستان از پاکستان غرامت بگیرد

۶ عقرب ۱۳۹۸

مجلس نماینده‌گان حملات نظامی پاکستان بر مناطق مرزی کنر را متجاوزانه خواند و از دولت افغانستان خواست که از طریق مجاری بین‌المللی خواستار غرامت شود.
مجلس نماینده‌گان دیروز با نشر اعلامیه‌یی حملات نظامیان پاکستانی بر قریه‌جات بریکوت و دوکلام ولسوالی نری ولایت کنر را تجاوز آشکار و نقض حاکمیت ملی دولت افغانستان خوانده است.
در اعلامیه مجلس آمده که دولت و نظامیان پاکستان با ادامه حملات بر مناطق مرزی افغانستان، دشمنی شان را با مردم افغانستان آشکار کرده و شماری باشنده‌گان کنر را کشته است.
مجلس نماینده‌گان از همکاران استراتژیک افغانستان به‌ویژه امریکا خواسته است که در راستای قطع تجاوزات پاکستان، اقدام جدی نماید.
همچنین در اعلامیۀ مجلس آمده که دولت افغانستان باید از طریق مجاری بین‌المللی خواستار غرامت برای قربانیان حملات نظامیان پاکستان شده و اجازه ندهد مردم افغانستان بیشتر از این قربانی حملات نظامی پاکستان گردد.
نظامیان پاکستانی روز گذشته بر مناطق مرزی افغانستان حملاتی را انجام داده‌ که با واکنش نیروهای مرزی افغانستان مواجه شده است.
عبدالغنی مصمم، سخنگوی والی کنر دیروز به خبرگزاری جمهور گفته که روز گذشته درگیری نیروهای افغانستان و پاکستانی برای دو ساعت ادامه داشت و نظامیان پاکستانی امروز{دیروز} نیز به حملات‌شان ادامه داده‌اند.
به گفتۀ او، روز گذشته در نتیجه پرتاب راکت از سوی نظامیان پاکستانی ۳ زن کشته و چهار فرد ملکی دیگر به شمول یک کودک زخمی شده است.
نظامیان پاکستان از چندین سال به این طرف مناطق مرزی افغانستان به‌ویژه ولایت کنر را مورد حملات راکتی قرار داده است.
دولت افغانستان حملات پاکستان را متجاوزانه خوانده و تا هنوز چند بار به شورای امنیت سازمان ملل متحد شکایت کرده است.
دولت افغانستان همچنین به نیروهای سرحدی دستور داده که در برابر هرگونه تخطی مرزی پاکستان واکنش نشان دهند؛ اما این اقدامات تاهنوز برای قطع حملات پاکستانیان کارساز نبوده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.