دبیرکل ناتو در دیدار با عبدالله عبدالله: در نشست ناتو تصمیمات مهمی در رابطه با افغانستان می‌گیریم

گزارشگر:سه شنبه 7 میزان 1394 - ۰۶ میزان ۱۳۹۴

دبیرکل ناتو در دیدار با رییس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان از اتخاذ تصمیمات مهم این سازمان در رابطه با افغانستان در آیندۀ نزدیک خبر داد.
عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان با ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیدار کرد.
در این دیدار دو طرف در مورد عملکرد نیروهای امنیتی افغانستان و تداوم حمایت سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) از نظامیان کشور صحبت کردند.
mnandegar-3همچینی عبدالله و استولتنبرگ تأکید کردند که با همکاری نزدیک، برای نابودی تروریسم در منطقه تلاش خواهند کرد.
عبدالله در این دیدار گفت: نیروهای امنیتی افغانستان در یک سال گذشته چالش‌های جدی داشتند اما توانستند با برنامه‌های مشخص، مخالفان مسلح دولت را از رسیدن به بسیاری از اهداف خود باز دارند.
رییس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان بار دیگر بر اهمیت مبارزه همگانی علیه تروریسم تأکید کرد و گفت: افراطی‌گری در منطقه به یک چالش بزرگ تبدیل شده است.
وی یاد آوری کرد که نیروهای امنیتی افغانستان با پذیرش مسوولیت‌های امنیتی، با روحیه‌ مضاعف در حال نبرد با دشمنان مردم این کشور هستند.
رییس اجرایی دولت افغانستان از فعالیت ناتو در یک سال گذشته در راستای روحیه بخشی و تجهیز نیروهای امنیتی این کشور ستایش کرد و گفت: داشتن همکاری نزدیک با ناتو، الهام‌بخش پیروزی نظامیان افغانستان است.
استولتنبرگ نیز در این دیدار تأکید کرد: در نشست وزیران دفاع کشورهای عضو ناتو که قرار است هفته آینده برگزار شود، تصمیم‌های جدی برای افغانستان گرفته خواهد شد.
وی اظهار داشت: در این نشست در مورد مسایل مهم و حیاتی افغانستان نیز بحث خواهد شد.
جان کمپبل فرمانده نیروهای نظامی خارجی مستقر در افغانستان اوایل هفته جاری پیشنهاد ادامه حضور نزدیک به ۱۶ هزار نظامی خارجی پس از پایان سال ۲۰۱۶ میلادی در خاک افغانستان را به سران ناتو ارائه داده است که به نظر می‌رسد در نشست هفته آینده ناتو در این مورد نیز تصمیماتی اتخاذ شود.

اشتراک گذاري با دوستان :