غذاهایی که از ریزشِ مو جلوگیری می‌کنند

- ۰۴ جدی ۱۳۹۱

منـبع: سلامت‌نیوز
برای برخی افراد، جلوگیری از ریزشِ مو به‌دلیل ژنتیکی بودنِ این مسأله برای آن‌ها، یک امر حتمی و حیاتی است. بسیاری از افراد به دنبال درمان‌های مختلفی هستند تا از ریزش موهای خود جلوگیری کنند. برخی دیگر به دنبال پوشاندنِ آن هستند و برخی افراد هم یاد می‌گیرند که آن را با آغوشِ باز بپذیرند. اما اگر شما می‌خواهید که تغییری ایجاد کنید و موهای خود را قوی و سالم نگه دارید، ممکن است بخواهید این غذاها را که از ریزش موهای شما جلوگیری می‌کنند، به عادت غذایی خود بیافزایید.
ماهی
موها به طور عمده‌یی از پروتیین تشکیل شده‌اند، بنابراین ابهامی وجود ندارد که چرا ماهی برای موها ماده غذایی بسیار مهمی است. ماهی منبع غذاییِ مهمی برای پروتیین است و هم‌چنین سرشار از امگا سه می‌باشد. اما چرا نباید گوشت قرمز یا گوشت‌های دیگر برای تأمین پروتیین موهای‌تان بخورید؟! زیرا گوشت قرمز، چربی بالایی دارد و غذاهای پرچرب، تستوسرون بدن را افزایش می‌دهد که این امر منجر به ریزش موهای شما می‌شود. افزودن پروتیین زیاد به عادت غذایی‌تان خوب است، اما باید از غذاهای پرچرب اجتناب کنید. به همین دلیل است که ماهی را به عنوان منبع غذایی مهمی برای جلوگیری از ریزش موهای‌تان پیشنهاد می‌کنیم.
تخم مرغ
اگر گیاه‌خوار هستید و به دنبال غذاهایی پروتیین‌دار برای تقویت موهای‌تان هستید، تخم مرغ و محصولات لبنی، حاوی منابع غذایی کافی برای موهای شما هستند. به دنبال مواد لبنی کم‌چرب مانند شیر و ماست کم‌چرب باشید. تخم مرغ هم‌چنین حاوی ویتامین A می‌باشد. ویتامین آ سبوم تولید می‌کند و سبوم نوعی چربی است که بدن برای به اندازه کافی چرب نگه داشتنِ پوست و مو تولید می‌کند.
لوبیا
لوبیا حاوی ویتامین E می‌باشد که از ریزش موها جلوگیری می‌کند. ویتامین ای به عنوان آنتی‌اکسیدان عمل می‌کند. اگر فشار خون بالایی دارید، قبل از اینکه جذب ویتامین ای خود را بالا ببرید، با پزشک خود مشورت کنید.
میوه‌های حاوی ویتامین C
بهتر است میوه‌هایی را انتخاب کنید که حاوی ویتامین سی باشند، چرا که از ریزش موهای شما جلوگیری می‌کنند. مالته، توت زمینی و کیوی جزوِ این میوه‌ها می‌باشند. ویتامین سی به عنوان آنتی‌اکسیدانی عمل می‌کند که از پوست و مو محافظت می‌کند. این ویتامین هم‌چنین برای جذب آهن، ماده دیگری که برای جلوگیری از ریزش موها ضروری است، لازم است.
زردک
زردک نه تنها برای سلامتِ چشم مفید است، بلکه برای سلامت موها نیز بسیار مفید است. مانند تخم مرغ و مواد لبنی ویتامین «آ»ی موجود در هویج برای تولید سبومِ مو ضروری است. زردک به موهای شما کمک می‌کند سالم و براق بماند.
میوه خشک
بادام، پسته و دیگر انواع میوه‌های خشک برای جلوگیری از ریزش موهای شما مفید است. نه تنها حاوی امگا سه هستند، بلکه حاوی مقدار زیادی زینک می‌باشند که برای موهای شما مفید است.
سبزیجات
پالک و کلم هم منبع ویتامین آ و سی می‌باشند. مانند بسیاری غذاهای دیگر در این لیست، این سبزیجات هم مواد طبیعی‌یی مانند سبوم تولید می‌کنند که برای جلوگیری از ریزش موهای شما مفید است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.